• 0

Непрохані гості

Про них зазвичай не говорять, але вони усюди. Заразитися ними дуже легко, але на це не звертають увагу. Небезпеку, пов’язану з їх діяльністю зазвичай замовчують, а вона вражає. Їх важко позбутися, але вони з легкістю вертаються. Отже знайомтесь — глисти.


Їх багато, і навіть дуже. В природі гельмінтів (глистів) налічується майже 12 тисяч видів. В організмі людини щоправда менше — до 200 видів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я понад 4,5 млрд. людей у світі страждає від глистів та інших паразитів. Майже 1,2 млрд. чоловік щороку заражаються аскаридозом, 900 мільйонів — анкілостомозами, до 700 мільйонів — трихоцефалезом. У країнах Східної Європи практично кожна людина заражена глистами.


Ці непрохані гості отримують все необхідне з організму господаря, проте ввічливість їм не притаманна. Замість подяки ці паразити отруюють організм продуктами своєї життєдіяльності, викликають дискомфорт, інтоксикацію, а також серйозні ушкодження органів і систем.


Щоб повною мірою усвідомити загрозу, яку несуть гельмінти і чому так складно з ними боротися спочатку слід вивчити їх більш ретельно. Навряд чи можна знайти більш мерзенну істоту, яка унікальним чином пристосувалася перебувати практично скрізь. При цьому почувається набагато безпечніше ніж більшість мікроорганізмів. І про потомство ці поразити подбали — самка аскариди здатна відкласти до 200 тис. яєць на добу. А зберігатися вони можуть роками. До того ж гельмінти — довгожителі.


Паразити в процесі еволюції при проникненні в організм господаря стали здатними маскуватися. Імунна відповідь на присутність глистів слабка і нестійка. Тому часто методи імунопрофілактики малоефективні. Ці істоти здатні пригнічувати (видозмінювати) імунну відповідь господаря. У свою чергу це провокує загострення хронічних захворювань.


Від хвороб, пов’язаних з наявністю в організмі паразитів, ніхто не застрахований. На ранній стадії більшість глистових інвазій протікає в прихованій формі. Тому далеко не кожен лікар може вчасно поставити правильний діагноз і без паразитолога тут не обійтись.


Глисти найбільш виснажують організм дітей і людей похилого віку. Чим старший вік дитини, тим частіша уражуваність глистами. Личинки і зрілі паразити здатні пересуватися організмом, вражаючи при цьому печінку, нирки, легені, очі і навіть мозок. Вони загострюють і підтримують дисбактеріоз, викликають інтоксикацію, кишкові розлади, запор, метеоризм, схуднення, болі в суглобах і м’язах, підвищену стомлюваність, слабкість, сонливість і неясне мислення. Токсичні продукти, що виділяють гельмінти пригнічують кровотворення, а також викликають лейкопенію і анемію. Інвазія паразитами призводить до розвитку імунодефіциту, алергічних реакцій, хронічних запальних захворювань, зниження стійкості до бактеріальних і вірусних інфекцій. Також глисти провокують виникнення дискінезії жовчовивідних шляхів і кишечника, кишкової непрохідності, апендициту. І це далеко не повний список.


При виявленні глистів (необхідно пройти медичне обстеження) лікувати здебільшого потрібно всіх членів родини, а також домашніх тварин. Лікування, здебільшого, медикаментозне. У кожному конкретному випадку його призначає лікар. Перед вживання ліків слід максимально очистити кишечник. У цьому допоможе клізма і проносні засоби. Під час лікування слід вживати їжу, що містить мало клітковини. Після прийняття медикаментів необхідно простежити за виходом глистів. Народна медицина пропонує вживати сік квашеної капусти, насіння гарбуза та відвар пижма.


Пам’ятаємо про гігієну, додержуємось правил приготування їжі і будемо здорові!

06.05.2012 21:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter