• 0

Вчителі з села Подільське, в якому часто бував Олександр Вертинський, побували на моноспектаклі про його життя і творчість у театрі російської драми ім. Лесі Українки в Києві

Приємним сюрпризом для мешканців села Подільське та Коврай ,що на Золотоніщині, стала суботня поїздка до Києва, організована в рамках культурно – освітньої програми «Освіта та духовність». Програма діє з 2011 року, а її засновником та ідейним натхненником є народний депутат України, голова спостережної ради Фонду інтелектуальної співпраці «Україна XXI століття» Богдан Губський.
У таких поїздках побувало вже кількасот вчителів, медиків та працівників культури Золотоніщини, Канівщини, Драбівщини та Чорнобаївщини, Золотоноші та Канева. Мета цієї програми – підняти культурно – освітній рівень сільської інтелігенції, ознайомити освітян з новинками культурного життя столиці, більш детально дізнатися про історичну та духовну спадщину українського народу.
Суботня екскурсія, яка розпочалася з вистави «Бал Господень» Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, викликала справжнє захоплення і масу позитивних емоцій у присутніх – моноспектакль про життя і творчість Олександра Вертинського у виконанні заслуженого артиста України Євгенія Лунченка виявився для присутніх близьким і зрозумілим.
- Нам було дуже цікаво дивитися цю виставу, її тема нам близька, адже Вертинський неодноразово відпочивав у наших краях. Наше село має ще одну архаїчну назву - Моцоківка, і ним володіла рідна тітка митця. - розповідає вчитель української мови та літератури з села Подільське Алла Приходько. – Олександр Вертинський частенько навідувався у наші краї влітку, гостював тут по 2-3 місяці… Ці часи він з теплом згадує на сторінках своєї книги «Дорогой длинною», зокрема з великим захопленням описує великий квітник та сад у тітчиному маєтку. Вочевидь, ці підліткові враження від квітучої місцевої природи та спілкування із талановитими золотоніськими людьми і лягли в основу унікального творчого потенціалу корифея музики та кіно. У нашій школі діє музей, який поповнюється новими експонатами. Ось і програмка з цього чудового спектаклю теж знайде своє місце серед експонатів музею. Тож за цю поїздку – особлива подяка народному депутату Богдану Губському.
Крім перегляду спектаклю, екскурсанти ( а це більше півсотні мешканців Подільського та Коврая) відвідали Києво – Печерську Лавру та поспілкувались з Богданом Губським.
Вчителі з села Подільське, в якому часто бував Олександр Вертинський, побували на моноспектаклі про його життя і творчість у театрі російської драми ім. Лесі Українки в Києві

- Самі знаєте, як сільським людям «вирватися» до Києва, особливо вчителям, - коментує директор Коврайського НВК Людмила Різник. - Це добре, що така турбота депутата про освіту на селі та про людей, які її забезпечують - системна.
- Ми відновили нашу програму «Освіта і духовність», яка була тимчасово призупинена в зв’язку із зимовими морозами. Мені приємно, що сільська інтелігенція має змогу духовно збагатитися, а відтак передати цей досвід своїм вихованцям, - говорить народний депутат Богдан Губський. – Крім того, мені особисто ця програма дає можливість поспілкуватися з людьми, більше дізнатися про їх проблеми… Ось, наприклад, освітяни с. Подільське звернулися з проханням встановити в їх школі мультимедійний центр, і вже в квітні ми зробимо педагогічному та учнівському колективу такий подарунок. Є проблеми і в селі Коврай… Ми їх уважно вивчимо, опрацюємо, і надамо відповідну допомогу – як окремим закладам, так і конкретним людям, які до нас звернулися.
«Освіта і духовність», розрахована на сільську інтелігенцію, триватиме і надалі та розширюватиме коло учасників та межі маршрутів – запевняє Богдан Губський.
Вчителі з села Подільське, в якому часто бував Олександр Вертинський, побували на моноспектаклі про його життя і творчість у театрі російської драми ім. Лесі Українки в Києві

20.03.2012 15:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter