• 0

Нотаріуси не готові реєструвати нерухомість замість БТІ

Нотаріуси не готові реєструвати нерухомість замість БТІ. До своїх нових обов’язків вони мають приступити вже за два тижні. Але зізнаються: ні технічної бази, ні необхідних знань не мають. Натомість у державній службі реєстрації переконують: їхні підопічні з новими повноваженнями впораються на всі сто. Почнуть вже із першого січня.
Приватний нотаріус Гліб Леонтьєв показує, як працює, а точніше не працює єдиний державний реєстр. Це база даних, де має бути зазначено, якою нерухомістю та землею володіє кожен із нас.
Гліб Лєонтьєв , приватний нотаріус : " Не хоче заходити, не поновлюється версія. Ну а якщо світла немає і клієнт приходить, що робити. кажеш клієнту - немає світла не можу працювати. Не зовсім це розумієш, як це конкретно відбувається".
Цю програму їм встановили ще навесні. Але вона й досі працює у тестовому режимі. Та й то - через раз. З першого січня дива не станеться, запевняє нотаріус, система може давати збої. Тому фахівці не радять людям штурмувати контори у перших числах нового року. Переконують: реформа, якщо і запрацює, то не раніше 10 січня. Але повністю замінити БТІ нотаріуси не зможуть.
Неоніла Сепп , директор ТОВ "Запорізьке БТІ" : " Сегодня нотариус не может сказать провести в обязательном порядке вот это обследование. Дом не введен в эксплуатацию, мы не знаем, как его построили, упадет ли он завтра на голову".
Натомість, у державній реєстраційній службі заявляють: ходити до БТІ людям більше не доведеться. До виконання своїх обов’язків підопічні Укрдержреєстру готові приступити вже із першого січня.
Леонід Єфименко, голова державної реєстраційної служби : " На території України функціонує 583 реєстраційні служби. Це практично в кожному районі, в кожному місті ми матимемо офіс, де люди зможуть зареєструвати свої речові права. Частина людей прийде до нас працювати з БТІ, томи ми вважаємо, що кадровий персонал ми закриємо повністю".
Оформити документи Вам зобов’язані не більш, ніж за два тижні. Реєстрація майнових прав і в внесення до єдиного реєстру коштуватиме 119 гривень. А от у скільки обійдуться послуги нотаріуса, вони ще й самі не знають. Але впевнені: оформлення нерухомості неодмінно здорожчає. Хоча у Державній реєстраційній службі це заперечують.
UBR
19.12.2012 10:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter