• 0

Асоціація міст: Азаров хоче "перекласти" зарплати на мерів

В Асоціації міст України заявляють, що уряд має намір перекласти відповідальність за невиплату зарплати бюджетникам на міських голів.
Про це заявили в асоціації, передає УНІАН.
В АМУ уточнили, що у середу на засіданні Кабінету Міністрів готується показове покарання міських голів за те, що на місцях не виплачується зарплата бюджетникам - вчителям, лікарям, працівникам культури, спорту, сфери соціального захисту.
Водночас в організації зазначають, що ще у вересні 2011 року попереджали уряд (під час консультацій щодо проекту держбюджету-2012) про те, що на 2012 рік заплановано на 20% менше коштів на виплату зарплати бюджетникам й у жовтні 2012 року у місцевих бюджетах вже не буде коштів на це.
Крім того, асоціація впродовж року неодноразово звертала увагу уряду, що цієї проблеми не уникнути.
"Відповідно до Конституції держава повинна в повному обсязі фінансувати виконання делегованих нею повноважень - в освіті, охороні здоров’я тощо. Проте урядовці не дослухалися… А тепер в Україні назріває соціальний вибух через невиплату заробітних плат, які тягнуться з жовтня, і про що повідомляли практично всі ЗМІ", - йдеться в заяві.
"Голова Кабміну, "забувши" про Конституцію (ст. 143), намагається перекласти відповідальність за непрофесійний розподіл державних ресурсів на керівників органів місцевого самоврядування і погрожує "кадровими рішеннями" щодо міських голів", - додали в АМУ.
В асоціації припускають, що таким чином влада намагатиметься позбутися "неугодних" мерів.
Як відомо, 10 грудня прем’єр Микола Азаров доручив Міністерству фінансів, Державному казначейству, главам облдержадміністрацій під особисту відповідальність впродовж двох днів забезпечити погашення заборгованості і ритмічну виплату зарплат у бюджетних установах.
Азаров наголосив, що кошти на ліквідацію заборгованості є, і необхідно оперативно та відповідально їх використати.
Українська правда
12.12.2012 11:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter