• 0

Віктор Корж: «Освітянська реформа повинна починатися зі школи»

За ініціативи народного депутата Віктора Коржа 49 провідних педагогів Золотоніського району з дводенною робочою поїздкою відвідали Київ. Вони отримали можливість познайомитися із роботою провідних навчальних закладів, наукових центрів, відвідали численні музеї та виставки, і найголовніше – провели круглий стіл з народним депутатом, головою Комітету Верховної Ради з питань освіти та науки Максимом Луцьким. Цю зустріч Віктор Корж пообіцяв організувати на прохання педагогів Золотоніщини під час багаточисленних зустрічей з ними.
До складу делегації ввійшли директори шкіл, заступники, завідувачі та вихователі дитячих садочків, кращі педагоги району.
20 вересня делегація з Черкащини зустрілася із педагогами шкіл с. Підгірці та Козин Обухівського району Київської області, відвідала Краєзнавчий музей м. Обухів. Родзинкою дня стала екскурсія до Національного еколого-натуралістичного центру учнівський молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки України молоді та спорту. Це позашкільна установа, що проводить навчально-виховну та методичну роботу в області біологічної, валеологічної, екологічної, аграрної освіти учнівський молоді.
Між керівниками педагогічних закладів Золотоніщини та науковими працівниками центру відбувся педагогічний міст, який провів директор закладу доктор педагогічних наук, професор Володимир Вербицький. Зокрема, Петро Мазур, завідувач науково-дослідної лабораторії садівництва, підняв питання відродження садівництва та виноградарства на присадибних ділянках шкіл, створення зоологічних куточків та науково-дослідних гуртків. Учасники обговорили можливості та перспективи такої практики.
Євгенія Бойко, методист вищої категорії лабораторії дендрології, розповіла про експериментальну дослідну роботу в учнівських лісництвах та гуртках юних лісників. Так, 25 вересня відбудеться з’їзд юних лісівників, де Черкаську область представлятимуть п’ятеро учнів Коробівського НВК, Золотоніського району.
Крім того, у НЕНЦ педагоги відвідали музей хліба, музей іхтіології, зоологічний куточок та майстерню народних промислів. Увечері делегація відвідала Київський Національний академічний театр оперети, виставу «Сорочинський ярмарок».
Віктор Корж: «Освітянська реформа повинна починатися зі школи»

21 вересня учасники делегації завітали до Національного авіаційного університету, де відбулася зустріч з головою Комітету Верховної Ради з питань освіти та науки Максимом Луцьким та ректором закладу, доктором технічних наук, професором Миколою Куликом. Як виявилося, Микола Сергійович сам родом з с. Гельмязів Золотоніського району, випускник місцевої школи, тож не з чуток знає про існуючі проблеми освіти в селах. Під час круглого столу піднімалися питання розвитку сільської освіти, організації навчально-виховних округів тощо. Начальник відділу освіти Золотоніської районної адміністрації Лариса Глоба внесла пропозицію розробити штатні розписи для навчально-виховних комплексів, адже такі приписі існують лише для загальноосвітніх шкіл. Важливою для педагогів сільської місцевості є питання про спрощення системи отримання дозволів у ДАІ на перевезення дітей (олімпіади, екскурсії). Перевірку транспортних засобів проводить місцеве ДАІ, але ще одну печатку має поставити обласне управління. Тож перед кожною поїздкою вчителям доводиться виконувати цю формальність – їхати за 50-60 кілометрів до Черкас.
Актуальним у сільській місцевості є питання і перепрофілювання навчальних закладів. Так, у зв’язку зі скороченням кількості учнів, з метою економії ресурсів, доводиться групу з дитячого садочку переводити до школи. Але ні продати, ні перепрофілювати закритий заклад, скажімо у гуртожиток, не можна, тож він просто руйнується.
Максим Луцький відзначив, що всі пропозиції, висловлені вчителями, будуть обговорені на найближчому засіданні Комітету Верховної Ради з питань освіти та науки. Під час спілкування з Максимом Луцьким, вчителі відзначили позитивні зрушення у забезпеченні учнів підручниками – цього року вперше всі школи району на 100% були забезпечені навчальною літературою вже 15 серпня.
Після круглого столу педагогам організували екскурсію до НСК «Олімпійського» та центру сучасного мистецтва PinchukArtCentre.
– Програма була дуже насиченою, цікавою та пізнавальною, – говорить учасниця делегації, начальник відділу освіти Золотоніської районної адміністрації Лариса Глоба. – – Це вперше учителі сільської місцевості здійснили групову поїздку до Києва. Ми вдячні Віктору Коржу за таку чудову можливість! Це був справжній конструктивний діалог. Переконана, що започаткована з легкої руки Віктора Петровича співпраця, матиме продовження!
24.09.2012 10:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter