• 0

Черкаське господарство забезпечує овочами лікарні і школи

Черкаське господарство забезпечує овочами лікарні і школиНа полях, які входять до корпорації «Дніпро», нині кипить робота – селяни збирають урожай. Спеціальні машини викопують і вантажать цибулю, на іншому полі жінки збирають помідори. Є тут поле і з картоплею, баклажанами, буряками. А ще на одній ділянці росте навіть пекінська капуста. Попри ризики, «Дніпро» не відмовляється від овочівництва. Засновник корпорації, кандидат у народні депутати Петро Душейко каже: можна було б працювати значно спокійніше, засіявши поля зерном. Саме так робить багато інвесторів. Але він переконаний, що такий підхід до села – неправильний. Бо справжній господар має дбати не тільки про власний бізнес, а й про людей. Так, вирощену продукцію товариство безоплатно поставляє в медичні та освітні заклади не лише району, а й обласного центру. Зокрема, торік Третя міська лікарня Черкас отримала від СТОВ овочів на суму понад 30 тис. грн., Обласна лікарня – на суму понад 26 тис. грн., а Перша міська лікарня Черкас – понад 16 тис. грн.
– Спонсорська допомога, безумовно, дає можливість урізноманітнити харчування, зробити його більш якісним. Наші хворі не скаржаться, – зауважує головний лікар Першої міської лікарні Тимофій Тронц.
У СТОВ «Дніпро» нині працює понад 600 осіб. Загалом у корпорації – більше, як 1,5 тис. із 13 сіл Чорнобаївського району.
У Москаленках «Дніпро» зберігає урожай. Тут розташовані овочесховища, обладнані сучасними холодильними камерами. Завдяки таким сучасним технологіям городина залишається якісною протягом усієї зими. У сезон, коли відбувається відвантажування продукції, тут працює до 100 чоловік
Утім, не лише роботою і зарплатою завдячують керівникам корпорації «Дніпро» жителі чорнобаївських сіл. Завдяки підтримці господарства у Васютинцях досі збереглася дільнична лікарня, котра обслуговує ще й сусідні Москаленки.
– Нині ми перебуваємо на державному фінансуванні, якого, звичайно ж, недостатньо. Завдяки товариству «Дніпро» та Петру Григоровичу Душейку ми отримуємо спонсорську допомогу. Нам виділяють продукти харчування, кошти на придбання хімічних реактивів, допомагають у поточних ремонтах. Та й узагалі з будь-якими питаннями звертаємося і можемо розраховувати на підтримку, – каже головний лікар Олена Радько.
За словами лікаря, саме силами товариства 7 років тому лікарні придбали автомобіль «швидкої допомоги». Так само підтримують господарі й інші установи в селі – і школу, і дитсадок, забезпечують харчування діток та допомагають з вирішенням поточних проблем.
Так само підтримують господарі й інші установи в селі – і школу, і дитсадок, забезпечують харчування діток та допомагають з вирішенням поточних проблем.
Наталя Тараненко працює у СТОВ «Дніпро» секретарем. Її менша донечка Яна відвідує дитсадок.
– Дитина ходить у дитсадок із задоволенням, я себе спокійно цілий день відчуваю, бо знаю, що її тут погодують. Товариство поставляє сюди свіжі і якісні продукти, в садку триразове харчування, – розповідає жінка.
На переконання Петра Душейка, господарство не повинно відмовлятися від підтримки соціальної сфери. Бо тільки тоді село продовжує жити, коли люди відчувають себе захищеними.
– У всіх селах, де ми працюємо, намагаємося створити гарні умови, і тут дійсно значно вищі стандарти життя. Так можна і потрібно працювати кожному господарю. Бо головне для нас – це люди, – каже Петро Душейко. – Я іду у Верховну Раду для того, щоб люди відчули підтримку і могли жити достойно.
05.09.2012 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter