• 0

Препарати з кодеїном узяті під контроль

Препарати з кодеїном узяті під контрольЯк повідомили у Державній службі з лікарських засобів, кількість лікарських засобів із вмістом кодеїну, що продаватимуться одній людині, буде обмежена.
Відповідну ініціативу Державної служби України з лікарських засобів було погоджено під час наради, в якій взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я України, Держлікслужби України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби з контролю за наркотиками, представників професійних громадських організацій та організацій, що захищають права пацієнтів.
«Ми сподіваємося, що квотування продажу кодеїнвмістних препаратів в одні руки сприятиме зменшенню їх вживання громадянами, що купують їх, аби використати за медичним призначенням», – підкреслив Олексій Соловйов, голова Держлікслужби України. Він також зауважив, що заборонні заходи не мають зачепити інтереси громадян, які вживають дані препарати з лікувальною метою. «Ми маємо пам’ятати, що ці комбіновані препарати, які у своєму складі містять кодеїн та інші складові, є достатньо ефективним засобом для купірування синдрому кашлю. Завдання медиків – не тільки боротьба з наркозалежністю, але й забезпечення фізичної доступності українських громадян до необхідних лікарських засобів, особливо коли мова йде про наших маленьких пацієнтів», – наголосив Голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов.

Довідково: кодеїн, або 3-метилморфін — синтетичний опійний наркотик (опіат), алкалоїд опіуму, використовується як лікарський засіб проти кашлю центральної дії, зазвичай у поєднанні з іншими речовинами. Володіє слабким наркотичним і болезаспокійливим ефектом, у зв'язку з чим використовується також як компонент болезаспокійливих ліків (наприклад, Пенталгіна). Зустрічається у вигляді таблеток від кашлю і головного болю.
30.08.2012 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter