• 0

Кошти на лікування півторарічного онкохворого хлопчика збирають два села Золотоніщини

Півторарічний Артем Саїдов з Кропивної Золотоніського району має страшний діагноз – гангліонейробластому. Оперативне втручання протипоказане, тож малюк отримує лише інтенсивну хіміотерапію.
-Зовсім випадково ми помітили маленьку припухлість на руці дитини, - розповідає бабуся хлопчика, Валентина Брикун. - Звернулися до травматолога, потім – до невропатолога, а кінцевим пунктом обстеження став онкодиспансер, де на родину чекав страшний висновок лікарів – четверта стадія онкозахворювання. На сто тисяч населення лише одиниці мають такий невтішний діагноз як гангліонейробластома, і маленький Артемко – в їх числі.

- Депутати двох сільських рад - Кропивної та Деньгів - прийняли рішення про збір коштів на підтримку свого маленького земляка, адже лікування дороговартісне, а родина не може забезпечити його повною мірою, - розповідає сільський голова с. Деньги Ірина Величко. - Зверталися до всіх, хто може допомогти. Написали листа і до народного депутата Богдана Губського, сподіваючись, що він нам не відмовить. Нардеп не залишився байдужим до біди, особисто відвідав родину хлопчика, передав кошти на лікування та пообіцяв, що ця дитина і надалі залишиться під його опікою.

- Сьогодні найголовніше – створити програму профілактики та діагностики онкозахворювань, адже хворобу можна зупинити на початкових стадіях, - переконаний народний депутат Богдан Губський. - Я ініціюватиму створення такої державної програми. Проблема полягає ще й в тому, що лікування дуже дороге, і не кожна людина має змогу повноцінно лікуватися, тож необхідно закласти в бюджеті кошти на лікування людей, які постраждали від цієї недуги, а також поліпшити технічне оснащення спеціалізованих медзакладів. Я як депутат наполягатиму, щоб в бюджеті були передбачені кошти на закупівлю найсучаснішого обладнання для профілактики та лікування онкозахворювань в усі лікарні, які на цьому спеціалізуються.

Довідка: Сьогодні на Черкащині перейдено рубіж постійно проживаючих онкохворих. Щорічно 35 особам з 10 000 населення лікарі ставлять діагноз – онкозахворювання. Цей показник – вище середнього по Україні.
02.02.2012 17:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter