• 0

Богдан Губський започаткував програму підтримки медицини на селі

Богдан Губський започаткував програму підтримки медицини на селі Днями, перебуваючи на Золотоніщині та Чорнобаївщині, народний депутат України Богдан Губський представив громадськості та місцевим ЗМІ нову програму. Вона передбачає підтримку та розвиток медицини на селі.
- Сьогодні я працюю над програмою підтримки та розвитку медзакладів округу – ФАПів, лікарень та амбулаторій, і вона має декілька етапів, - розповідає Богдан Губський. - Перший етап – це відвідання усіх профільних медичних закладів, що розташовані в Каневі, Золотоноші, Драбові, Чорнобаї та , відповідно, у цих районах (всього таких закладів близько двохсот). Знаючи, що сільському лікареві наразі доводиться поєднувати фахові знання терапевта, кардіолога, педіатра, хірурга, тощо, я передаю всім цим закладам так звані «валізки першої допомоги», які призначені для роботи лікаря сімейної медицини. До них входять різноманітні прилади та препарати – тонометри, набори для породіль, скальпелі, антисептики, крапельниці, шприци, тощо. Близько десятка ФАПів, амбулаторій та лікарень округу такі валізки вже отримали.
Другий етап – це вивчення проблем, про які я дізнаюся безпосередньо під час спілкування з медиками, та формування їх пропозицій. Переважно це проблеми технічного оснащення, адже більшості сільських лікарень та амбулаторій доводиться використовувати застаріле обладнання для діагностики та лікування населення. Відповідно до цього я розробляю програму підтримки медзакладів округу на кілька років. Передбачається, що програму погодять як фахівці медицини, так і сільські громади… І незабаром ми розпочнемо оснащення сільської медицини необхідною технікою.
Початком такої співпраці стало відвідання нардепом близько десятка ФАПів, амбулаторій та лікарень Золотоніського та Чорнобаївського районів, вручення валізок першої допомоги, зустрічі з головними лікарями та колективами відвіданих закладів, обговорення проблем сільської медицини та розвитку сіл в цілому.
01.02.2012 12:09
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter