• 0

Богдан Губський: Тисячі селян на Черкащині не можуть отримати свій земельний пай

Одне з найактуальніших питань, з яким мешканці округу найчастіше звертаються до народного депутата Богдана Губського – це проблема несправедливого розподілу земельних паїв. Чинні закони, на жаль, не врахували інтереси всіх категорій сільського населення.
- Ще 2003 року до мене звернулись виборці – працівники соціальної сфери села - з проханням відстояти їх інтереси при розподілі земельних паїв, адже на їх отримання тоді мали право виключно працівники сільськогосподарських підприємств. Я вніс відповідний законопроект, який був прийнятий 2004 року, і дав можливість сільським вчителям, медикам та працівникам культури, а також пенсіонерам з їх числа отримувати земельні паї, - коментує проблему народний депутат Богдан Губський. - Проте сьогодні в численних листах та при зустрічах люди мені скаржаться на невиконання цього Закону. «Ми ще й досі не отримали нашої землі, що по праву нам належить», - пишуть в листах до мене Ольга Кучер та Ганна Литвиненко з сіл Бирлівка та Ковалівка Драбівського району. Аналогічні листи надійшли від людей із сіл Михайлівка та Жовнино на Чорнобаївщині. Тому я направив відповідні листи до Золотоніської, Канівської, Драбівської, Чорнобаївської РДА з проханням надати мені списки людей, які досі не отримали свої земельні паї. Я хочу добитися, і зроблю все, щоб ці люди отримали те, що їм належить за Законом.
Також викликає занепокоєння той факт, що на селі є ще кілька категорій людей, які за Законом не мають права на отримання земельних паїв. Про це, зокрема, в листі мені повідомили мешканці села Чапаєвка Золотоніського району. Це працівники поштового зв’язку, працівники системи пожежної охорони, дільничні міліціонери та пенсіонери з їх числа. Це вкрай неправильно, адже ці люди живуть і працюють у селі.
Враховуючи численні звернення жителів сільської місцевості, народний депутат Богдан Губський розробив і подав до Верховної Ради законопроект «Про внесення доповнень до Земельного кодексу України». Прийняття цього закону надасть можливість поштарям, пожежникам та міліціонерам, що проживають на селі та пенсіонерам з їх числа безоплатно отримати земельну ділянку.
18.04.2012 09:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter