• 0

Світлана Трофімова допомогла вихованцям православного центру «Божа корівка»

У вихованців дитячого православного центру «Божа корівка» у Південно-Західному районі Черкас від радості світяться оченята. На передвеликодньому тижні діти отримали від депутата Черкаської облради Світлани Трофімової якісні олівці, акварельні фарби та альбоми для малювання, а головне – три великих письмових столи, за якими може уміститися увесь дитячий колектив недільної православної школи. Тобто все для того, щоб створювати нові шедеври.

«Божа корівка» існує вже два роки при Храмі Різдва Христового. Центр є другою домівкою для понад чотирьох десятків дітлахів з родин, що потрапили у скрутні життєві обставини.
Недільну школу відвідують діти від 3 до 15 років.
За словами керівника дитячого православного центру «Божа корівка» Людмили Неділько, діти не тільки вчать молитви, але й займаються мистецтвом – малюють, ліплять, роблять різноманітні вироби із природних матеріалів, співають. Кожне з цих занять сприяє тому, щоб малеча і підлітки розкрили свій талант, а також навчилися милосердю, допомозі ближнім, любові до світу – тобто отримали той міцний моральний стрижень, який не дасть схибити у дорослому житті. Аби заохотити дітей, Людмила Вікторівна надсилає дитячі роботи до православних журналів та газет.
- Коли я малюю, то хочу вкласти у малюнок душу, - говорить 11-річна Аня Шинкаренко.
- У нашому центрі вчать добру, любові до оточуючого світу, не чинити погано і жити так, щоби потім не було соромно, - додає Аня Стеценко.
Зайве говорити, що така добра справа робиться і тримається винятково на ініціативі керівника центру та її однодумців. Тому тривалий час Людмила Неділько мріяла про …меблі для дітлахів – великі, гарні столи із твердою поверхнею, за якими б зручно розмістилися маленькі художники під час занять малюванням.
- Досі діти займалися у не зовсім комфортних умовах. Гадаю, що нині, завдяки новим столам, наші роботи стануть ще кращими, - говорить Людмила Неділько.
На потреби дитячого центру відгукнулась депутат облради Світлана Трофімова. Завдяки їй центр отримав три великих офісних столи, а також повний набір матеріалів для занять образотворчим мистецтвом. Окремо п’ятеро юних художників, чиї роботи православні видання друкують найактивніше, отримали персональні набори фарб, олівців та альбоми для малювання.
- Людмила Вікторівна звернулася за допомогою в придбанні олівців, і по можливості альбомів для малювання, тому що діти та їх сім’ї не мають можливості самостійно придбати якісні олівці, фарби та альбоми. Але в подальшому я зрозуміла, що сумні очі цієї жінки ще через те, що умови, в яких працює Людмила Вікторівна з дітлахами, просто нестерпні, - розповідає депутат Черкаської облради Світлана Трофімова. - Хоча дякувати церкві, що вона їх прихистила та дала можливість зібрати цих талановитих дітей під блакитними куполами храма Різдва Христова. Але грубо збиті столи з нерівною поверхнею та накриті поверх рядном - це все, що могли вони собі дозволити. Тому я одразу прийняла рішення допомогти центру «Божа корівка». Ця допомога не обмежується самим центром – це також і допомога родинам, чиї діти там займаються. Адже їхнє життя концентрується довкола нього і довкола храму. Досі батьки зверталися навіть до бізнесменів та народних депутатів, проте їх ніхто не чув. І це сумно, тому що діти мають займатися у пристойних умовах – отож добру справу варто підтримати.
Світлана Трофімова допомогла вихованцям православного центру «Божа корівка»
10.04.2012 13:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter