• 0

Світлана Трофімова: щоб планета подбала про нас, ми мусимо подбати про планету

У суботу, 31 березня, із 20.30 по 21.30 оселі частини жителів Черкас освітлювали лише свічки та запальнички. І зовсім не тому, що в якомусь із районів сталася аварія на підстанції, як це відбувається мало не щодня у місті. Світло черкащани, що приєдналися до акції «Година Землі», вимкнули цілком добровільно, щоб вкласти свою маленьку часточку у боротьбу із зміною клімату. Адже, виключаючи світло у квартирі на 60 хвилин у години «пік», можна заощадити на оплаті не тільки для родинного бюджету приблизно 500 Ватт/год, а й зробити трохи чистішим повітря у рідному місті. Напередодні приєднатися до акції черкащан та вимкнути електрику в оселях на годину закликав відділ екології департаменту житлово-комунального комплексу міськвиконкому. Хоча, власне, на цьому участь місцевого самоврядування у акції і обмежилась.

Акція у світі

«Година Землі» в світі відзначається вже вшосте. Цього року під час акції світло вимкнули у понад 5 тисячах міст 147 країн світу.
Україна офіційно приєдналася до акції 2009 року.
Кампанію цього року підтримало Міністерство екології та природних ресурсів України та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Як продовжити заощаджувати світло?


Депутат обласної ради Світлана Трофімова не тільки сама приєдналась до акції і переконала всю свою родину вимкнути вдома світло та усі електроприлади на годину, але й придумала, як можна продовжити акцію. Звичайно ж, не йдеться про відключення світла. Заощаджувати світло можна і за рахунок ефективнішого використання енергії, наприклад, замінивши старі лампи розжарення (до речі, вже заборонені до використання у Європі), на енергозберігаючі. Тільки одна така лампочка споживає від 25 до 30% менше електроенергії на противагу своєму застарілому аналогу.
Отож, Світлана Владиславівна започаткувала акцію із заміни старих ламп розжарювання у під’їздах будинків на енергозберігаючі. Заявки на заміну ламп помічники депутата облради почали приймати 31 березня, у день проведення «Години Землі». Наразі таких заявок набралось вже понад 500.
- Житлово-комунальне господарство в Україні, і, зокрема, в нашому місті, є надзвичайно енергозатратним. Ми витрачаємо для побутових потреб набагато більше ресурсів, ніж люди в Європі, а також вдвічі більше, ніж в Росії та Білорусі. І нехай одна чи дві акції кардинально нічого не змінять, проте ми маємо привчатися до заощадження ресурсів. Адже Європа, яка пережила кілька енергетичних криз, вважає зменшення споживання енергоресурсів одним з основних пріоритетів економічної безпеки, - говорить депутат.
Слід зауважити, для Світлани Трофімової турбота про екологію є невід’ємною частиною світогляду. Адже компанія «Партнер», якою керує Світлана Владиславівна, вже протягом 5 років дотримується стратегії «зелений офіс». Тобто, у офісах використовуються винятково енергозберігаючі лампи (які, до речі, по закінченні терміну придатності спеціально збираються і передаються на знешкодження); для збирання сміття використовуються пакети, які під дією біоелементів розпадаються в ґрунті протягом 3 років; у офісах практикується збір макулатури, а також заощадливе і раціональне ставлення до паперу; у кабінетах – багато кімнатних рослин. Співробітники компанії дбають не тільки про екологію своїх робочих місць, але й про чистоту у місті, в якому живуть: декілька разів на рік виходять на суботники прибирати набережну.

Для довідки:

Година Землі – щорічна міжнародна подія, що проводиться Всесвітнім фондом дикої природи (WWF). "Годину Землі" вперше провели в 2007 році у Сіднеї. 2,2 млн мешканців і 2100 компаній австралійського міста вимкнули світло на 1 годину. Протягом цих 60 хвилин енергоспоживання міста скоротилось більш ніж на 10%, викиди вуглецю в атмосферу зменшились так, ніби на дорогах стало на 48 тисяч автомобілів менше. Відтоді про акцію «Година Землі» знає увесь світ. Мета цієї акції – зробити практичний крок у боротьбі з глобальним потеплінням і скоротити міські викиди парникових газів. Тепер це найбільший у світі протест проти кліматичних змін. Задля цього освітлення вимикали на єгипетських пірамідах, на замку в Единбургу, на Олімпійському стадіоні в Пекіні.

Світлана Трофімова: щоб планета подбала про нас, ми мусимо подбати про планету
02.04.2012 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter