Робоча схема

Робоча схема…Все ж слід повернутися до теми зміни власника Свято-Михайлівського собору в Черкасах, яка сталася 17 жовтня. У результаті силової акції Свято-Михайлівський собор разом з комплексом будівель змінив власника. Тепер це Свято-Михайлівський кафедральний гарнізонний собор ПЦУ.

Можна сказати, що черкаська влада, військові та правоохоронні органи “віджали” собор, діючи на випередження. На третій рік повномасштабної агресії Росії осередок потенційної колаборації в центрі міста перестав існувати. Влада вирішила по-македонськи: якщо вузол не можна розв’язати, його слід розрубати. Доцільність - вище законності. Під час війни діє інша логіка, і сантименти не на часі.

Якщо так, то слід закрити очі на те, що жодного документу, який би підтверджував зв’язок вигнаних попів з Москвою, не існує. Одних громадян України позбавили місця роботи, а когось - і місця проживання. Іншим - надали.

А тепер про дві вкрай неприємні речі.

Перше: на наших очах пройшла обкатку перспективна робоча схема по віджиму нерухомості та бізнесу. Військовослужбовці підрозділу ДФТГ (добровільне формування територіальної громади) під наглядом керівників силових відомств області проводять спеціальну операцію, метою якої є перехід власності до інших господарів. При цьому за допомогою медіа створюється паралельна інформаційна реальність. Тих, хто захоплює, називають патріотами, а тих, хто відбиває напад - промосковськими силами, бойовиками тощо.

Розрахунок такого пересмикування очевидний: українці, хіба можна бути на боці промосковських сил у їхньому протистоянні з патріотами?
Власне, а що заважає тоді іншим охочим назватися патріотами, заручитися підтримкою військових, забезпечити “дах” силовиків та, наприклад - завтра, - забрати якийсь “свічний заводик”? На тій підставі, що його власники - сєпари.

Що, судового рішення про їхнє сєпарство немає? То - фігня! Всі патріоти знають, що вони - сєпари…

Друге: влада у зв’язці з місцевими ЗМІ одностайно представили бійку в ніч проти 17 жовтня в Свято-Михайлівському соборі, як “перехід Черкаської громади з УПЦ до ПЦУ”. Називати мордобій переходом - цікава понятійна еквілібристика. Очі бачать одне, а відповідальні особи одностайно стверджують інше.

Позбавлена ідеологічного забарвлення оцінка подій 17 жовтня 2024 року в Черкасах мала б бути такою: керуючись логікою політичної доцільності (так, як вони її розуміють), представники черкаської влади та силові структури забрали прибутковий бізнес в потенційно неблагонадійних та передали його благонадійним.
Традиції штурмувати храми та виганяти з них небажаних попів в Україні зародилися ще на початку 90-х років минулого століття. Методи напрацьовані.

Добре, що традицій штурмувати бібліотеки, архіви, університетські лабораторії та лікарні в Україні відсутні. Напевне, на них особливо багато не “наварити”...

Віктор Борисов
23.10.2024 14:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter