Американська брежнєвщина

Американська брежнєвщина Родина президента США Байдена, перша леді Джилл Байден, син Хантер та онуки, висловили йому цілковиту підтримку та закликали продовжувати боротьбу. Це – після провальних для чинного глави держави теледебатів з Дональдом Трампом. Сім’я вважає, що слід замінити кількох радників, які не зуміли достатньою мірою підготувати Байдена до теледебатів…

Ну що тут скажеш? Не один я, переглянувши той ефір, згадав Брежнєва – в останні роки, коли той керував СРСР, як тоді жартували, - не приходячи до тями. І все ж товариші з Політбюро та обслуга генсека ставилися до радянського лідера значно гуманніше. Він завжди читав з папірця і не допускався до участі в заходах, де могла статися якась непланова ситуація, коли б стареча неміч була б очевидною для всіх.

Сучасна американська демократія жорсткіша, ніж маразматичний радянський застій. Принаймні, «свого» 81-річного лідера не шкода навіть його близьким.
Вперше, напевне, багато з нас дивилися на сварку в прямому ефірі між Байденом і Трампом не як на заокеанське шоу, а як на подію, від якою залежить наша доля.

Бо Байден на чолі США – це зброя, ракети й літаки – для України. І неквапливе, але тверде задушення Росії в санкційних «лаокоонових обіймах» демократичного світу. Байден прогнозований, послідовний і цінністно орієнтований.

Трамп – пропутінський, авантюрний і надзвичайно маніпулятивний чи не в кожній заяві.

Можна написати: доля світу в не дуже твердих руках трьох дідуганів. В одного – стареча неміч, другий – патологічний брехун, у третього, московського – параноя і манія величі. І всі троє бойовиті…

Чесноти Байдена зводить нанівець телекартинка, невтішна - для соратників, зловтішна - для опонентів. І небезпечна як для нас, для України, так і для світу в цілому.

Заміна чинного Президента на будь-кого з демократів під час передвиборчої гонки– крок, наслідки якого неможливо прорахувати. Залишити все як є – Трамп наступні 5 місяців витиратиме ноги об Байдена.

Попри ризик та побоювання ситуація для демократів не здається безнадійною. Президентові слід сказати «дякую» і – виставити йому заміну. Когось відносно молодого, 40-50 років. Щоб на його фоні вже Трамп завтра мав вигляд, як Байден сьогодні.

Демократи ризикнуть?

Віктор Борисов
01.07.2024 18:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter