Випадок з депутатом Z

Свіжа інформація від УСБУ про підозру за фактами виправдування російської агресії в Україні екс-керівнику фракції ОПЗЖ в Черкаській міськраді Олександру Замирайлу (та оприлюднення доказів ворожих намірів екс-депутата Z) до скрегіту зубного нагадує концептуальні епізоди з серіалу «Ліквідація». «Так, уся Одеса знає Фіму-полужида, як злодія-щипача, але…Але доводити провину злодія слід відповідно до закону». Інакше «бєзпрєдєл» - з одного боку, сприятиме «бєзпрєдєлу» - з іншого.

Цитати з офіційного повідомлення як прокуратури, так і УСБУ: «…вказана особа після заборони діяльності політичної партії «Опозиційна платформа – за життя», публічно заявивши про підтримку України в російсько-українській війні, продовжувала залучати прибічників «руZкого міра», серед яких поширювала інформацію, в якій заперечувала військову агресію рф проти України, вчинення російською армією військових злочинів, а також засуджувала діяльність військово-політичного керівництва України.
Випадок з депутатом Z

У спілкуванні підозрюваний зі свою спільницею висловлювали сподівання на перемогу російської федерації над Україною, а також разом звеличували лідера держави-окупанта, глорифікували представників країни-агресора, розраховуючи обійняти державні керівні посади в разі окупації Черкащини.

Вказану особу затримано та на підставі здобутих у кримінальному провадженні доказів повідомлено про підозру за ч.ч. 1 і 3 ст. 436-2 КК України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Крім того, у ході слідства повідомлено про підозру у скоєнні вказаних злочинів і прибічниці депутата».


УСБУ в Черкаській області оприлюднило аудіо фрагмент прослуховування розмови депутата Z. з дружиною. Вони з використанням обсценнної лексики згадують всує «націоналістів, азовців, нацистів» та – п’ють за перемогу путіна (прослухати тут). Окремо в повідомлення черкаського УСБУ зазначається, що Z хотів стати гауляйтером Черкащини, в разі її окупації.

…Минулої осені мав побачення в ресторані з гарною пані. Вечір. Сиджу, чекаю на неї. Поруч компанії відпочиває. В них все вже завершується. В нас – тільки починається. Підходить пані, сідає навпроти. Через деякий час питає: «Хто ця людина поруч з нами?». Озираюсь. Так, Z…

- А що таке?

- Він з такою ненавистю на тебе дивиться…

Ну, як вже згадував вище, застілля у компанії вже закінчувалося. І Z. цілком мав право на маленький невербальний сеанс нелюбові до «необ’єктивного журналіста»…

- Не любить мене чомусь ОПЗЖ, - на вушко прошепотів співрозмовниці.

Так, у політичному середовищі Черкас Z неодноразово вчиняв дії та робив заяви, які можна було б розцінити, як маргінальні. Він не блискучий оратор, не мав публічного авторитету або не публічного впливу. Z з товаришами заповнював «нішу», бо в Черкасах, як і в багатьох містах України, бренд ОПЗЖ для «авторитетних людей» було викуплено в Києві по франшизі. І навіть ненависницькі очі Z. в осінньому черкаському ресторані – не привід вважати його ворогом народу.

Проголошення тосту за путіна в компанії дружини, лайка на адресу «укронацистів» - не є складом злочину. Це – не публічне звеличення окупантів, а нетверезі балачки в родинному колі.

Бажання стати гауляйтером Черкащини? А про цю мрію щось знають путін, шойгу та кірієнко? Вони знайомі із Z? Де бодай натяки як на серйозність його «гауляйтерських» шансів, так і на захоплення бойовими бурятами Черкаської області?
Випадок з депутатом Z

Звісно, на фоні крутого піке, в яке увійшла наша Земля за останні тижні, - випадок в місті Ч з депутатом Z – дрібничка дрібненька. Китай замахується ракетами на США через Тайвань. Конфлікт у Косово може знов підпалити Балкани. У москві нетверезий медвєдєв погрожує окупацією Грузії та проблемами Казахстану. А тверезий шойгу просторікує про відновлення СРСР вже найближчим часом.

Але в тому й біда, що поки запліснявілий «совок» пхнеться до нас з боку Донбасу та Криму, такими от ексцесами з Z ми радо прямуємо йому назустріч. Адже, справді, - всі Черкаси знають, що собою являє Z. Тільки «шити справу» депутату за нетверезі балачки на кухні з дружиною – це і є махровий «совок».

На підставі того, що українські чоловіки, хильнувши оковитої, морозять своїм коханим можна впевнено саджати в буцегарню півкраїни…

Віктор Борисов
03.08.2022 17:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter