Полювання за "лайками"

Полювання за "лайками" У лютому 1945 року органами МГБ було заарештовано капітана радянської армії Олександра Солженіцина. Майбутнього лауреата Нобелівської премії. Письменника, що своїм «Архіпелагом ГУЛАГ» вбив найдовший цвях у труну сталінського СРСР.

Привід для арешту – у листах до друга, лейтенанта Виткевича, капітан Солженіцин критикував Верховного Головнокомандувача Сталіна.

Так, Конституція СРСР гарантувала громадянам країни рад таємницю особистого листування. Але це не завадило майбутньому письменнику отримати «свої» 8 років таборів…

…Учора пресслужба СБУ в Черкаській області проінформувала про чергове викриття прокремлівських колаборантів на території Черкащини.

Одна з пропагандисток, уродженка рф, в «Однокласниках» поширювала контент антиукраїнського змісту, закликали знищити «Бандерівщину».

Мотивація викриття другого зловмисника озвучена СБУ так: «…контррозвідка СБУ викрила блогера, який вів постійні переписки з росіянами в соціальній мережі «ВКонтакте». В особистих повідомленнях він виправдовував злочинні дії окупантів, натомість стверджував, що виявлення вбивств мирних мешканців в Бучі – це постановчі кадри. Крім того, чекав російських загарбників в Києві, щоб зустріти їх «хлібом-сіллю», які б знищили українських «нациків»...»

Обом викритим спецслужбою пропагандистам повідомлено про підозри за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.

Читаємо статтю 436 ККУ. «Публічні заклики до агресивної війни або до розв’язування воєнного конфлік¬ту, а також виготовлення матеріалів із закликами до вчинення таких дій з метою їх розповсюдження або розповсюдження таких матеріалів - караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років».

Об’єктивну сторону цього злочину характеризують:

- публічні заклики до агресивної війни або розв’язування воєнного конфлікту;
- виготовлення матеріалів із закликами до вчинення таких дій;
- розповсюдження таких матеріалів.

Викритий контррозвідкою СБУ блогер публічно нічого не проголошував, матеріалів із закликами не виготовляв і їх не поширював. Те, що він писав у приватних повідомленнях в соцмережі, охороняється Конституцією України, яка гарантує громадянам України збереження таємниці приватного листування. На час воєнного стану ця норма не обмежується…

Учора й сьогодні отримав консультацію у трьох адвокатів. Усі впевнені, що така справа розвалиться в суді. Зокрема, через порушення таємниці особистого листування.

Загалом на Черкащині СБУ з початку війни просто таки спеціалізується на викритті людей, яких називає «проросійськими блогерами». Усі справи, як під копірку: у соцмережах ( «В контакте», «Однокласнікі», «фейсбук») громадянин Х. (як правило, людина середнього або старшого віку, часто з сільської місцевості або з невеличких містечок) поширював антиукраїнський контент, виправдовував агресію рф.

Усі ці десятки мережевих «хуліганів» – зрадники батьківщини? Ні, це – наші люди. Пояснюю для СБУ на «пальцях».

Усі українські школярі та студенти, з 1991 року на урочистих лінійках, зборах та інших заходах піднімаються під мелодію гімну України. Вивчають Конституцію України. Штудіюють предмети «Історія України», «Географія України». Вони – україноцентричні, і є якщо не етнічними, то політичними українцями, у переважній більшості.

Але в Україні мільйони людей виховувалися в СРСР. На 1 вересня чули гімн Міхалкова. І виросли, ментально й розумово, відштовхуючись від «чуття єдиної родини» народів СРСР.

Вони не читали «Сповідь у камері смертників» Левка Лук’яненка. Не чули про Василя Стуса. Про В’ячеслава Чорновола згадують лайкою…Вони живуть без книжок, не дуже допитливі, і в своєму житті оперують тріггерами, якими їх напхала радянська школа, пту або університет.

Вони – не проросійські, а – прорадянські. Лише в моєму провулку серед людей від 60+ таких – половина. Добре, що вони не сидять у соцмережах, а то б, враховуючи активність СБУ, не було б з ким увечері словом через тин перекинутися.

З кожним з таких «пропагандистів проросійських» достатньо профілактичної бесіди, бо вони – теж українці. Просто виховувалися й сформувалися, як радянці. І з того часу – не змінилися майже.

Розумніше зосередитися на тому, щоб стали неможливими ексцеси з:

- затриманням у Сербії за підозрою в державній зраді ексначальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова;

- діями керівництва УСБУ в Херсонській області, яке «здало» Херсон на початку війни;

- керівником УСБУ по Криму Олегом Кулиничем, затриманим днями за підозрою в державній зраді;

- звільненням президентом Зеленським з посади голови СБУ Олега Баканова, бо - понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території і працюють проти України.

Є й інші приголомшливі провали СБУ…

Полювання черкаського управління за «лайками» та приватними повідомленнями «В Контакте» - це те, чим має займатися спецслужба під час війни?

Віктор Борисов
27.07.2022 14:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter