Наростив м'язи

Наростив м'язи..з учорашнього вечора серед експертних кіл та політтусовки немає більш обговорюваної теми, ніж позбавлення громадянства України кількох осіб, серед яких найрезонанснішими ігурами є Ігор Коломойський та Геннадій Корбан. Офіційної інформації на сайті Президента України немає. Проте потужні інсайдери (радник ОП Сергій Лещенко, нардеп Сергій Власенко) запевняють - Указ про позбавлення громадянства Коломойського та інших - підписаний.

...перед тим, як у квітні 2019-го "пролетіти" на президентських виборах, Порошенко кілька разів зневажливо називав свого опонента Зеленського "маріонеткою Коломойського". Нелюбов більшості виборців до чинного на той момент гаранта заважала визнати, що сивочолий Гетьман мав рацію.

Перемога Зеленського в квітні 2019-го - це 50 % Коломойський. Всі канали його телевізійного пулу кілька років розкручували Зеленського. Головна "кнопка" країни 1+1 випускала Володимира Олександровича в прайм-тайм багато років по кілька раз на тиждень. Рівень впізнаваності Зеленського в Україні впевнено наближався до вражаючих 99,9 %.

Коломойський вклався в президентство Зеленського медійно і (швидше за все) - фінансово. Вплив олігарха на Президента в перші місяці терміну Володимира Олександровича безсумнівно був визначальним. Напряму - через Богдана...

Однак в той же час посилювалась ескалація з боку росії та зростав вплив (економічний та політичний) на внутрішньополітичні процеси в Україні з боку США та країн ЄС.

США мають значний перелік претензій до Коломойського. І щодо незаконного відмивання грошей, і щодо придбання нерухомості в Штатах на гроші, по сірим схемам виведені з "Приватбанку".

США хотіли "голову" Коломойського давно. Але політичних м'язів для допомоги Штатам Зеленський, до певного часу, - не мав.

Однак просто зараз за рівнем впливу і в міжнародній політиці. і в Україні безпосередньо Володимир Зеленський досяг величезної висоти.

І агресія путіна, і героїзм ЗСУ, і підтримка цивілізованого світу за лічені місяці перетворили вчорашнього коміка, який став главою держави завдяки допомозі олігарха, на політика світового рівня, який може собі дозволити піти назустріч Штатам.

Їхня підтримка України саме зараз - визначальна. Ігор Коломойський, який з 24.02 публічно у хід війни з росією не втручався, заяв не робив - не та постать, якою не можна було б пожертвувати.

Так буває. Ще у квітні-2019 гадаєш, що зіграла найголовніша ставка у твоєму житті. А через два роки розумієш, що через ту ставку ймовірно програв усе.
Моральний аспект справи (особливо щодо Корбана) - не розглядаю. Непублічне (але одразу "злите" в ЗМІ) рішення Зеленського має кілька шарів. Серед них є й зачищення політичного поля України теж присутнє...

Геннадій Саприкін
22.07.2022 16:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter