Про усунення та відсторонення

Про усунення та відсторонення...Ірину Венедіктову відсторонено з посади Генпрокурора України. Івана Баканова - усунуто з посади голови СБУ. Такі радикальні рішення прийняв у неділю Президент Зеленський.

Сьогодні в ОП уточнили: про звільнення двох посадовців мова поки не йде. Тривають службові перевірки їхньої діяльності.

Пояснюючи рішення, Володимир Зеленський заявив у відеозверненні, що на тимчасово окупованих територіях чимало працівників як СБУ, так і прокуратури пішли на співпрацю з росіянами. І чому їхня кількість така значна - питання саме до Венедіктової та Баканова.

Вчора й сьогодні прочитав чимало думок з приводу сенсаційного рішення Зеленського. Чимало оглядачів дорікають Президенту, що довго зволікав. Що сам має розділити відповідальність і за тих, кого звільнив, і за тих, хто зрадив...

Як на мене, дуже важливо наступне. Війна країни за виживання змусила проявитися багатьох людей. Те, що Зеленський бореться по "чєсноку" - очевидно. І по тому, як його ненавидить пропаганда за "порєбріком", і по тому, що свій Рубікон він перейшов в перший же день війни. Для Зеленського, як і для багатьох патріотичних і чесних українців, вибір простий: свобода - або смерть.

І Венедіктова, і особливо Баканов підбиралися на посади й призначалися на них - в іншому житті. Не хочу загострювати увагу на проблемах їхніх відомств. Вони відомі, на ці проблеми щодня до війни звертали значну увагу і політики, і ЗМІ, і громадські активісти. Ці проблеми гостро вдарили по Україні під час війни.

Сантехнік на службі в окупантів - це нормально. А офіцер спецслужби чи працівники прокуратури - небезпечно для держави, яку вони зрадили.

Тому в умовах, коли Україні реально загрожує знищення, поруч з Головнокомандувачем мають бути ті люди, котрі, як і він, - спалили за собою всі мости. І за результат вони відповідають не маєтком в Конча-Заспі, а - головою.

Щоб підписати рішення про усунення персонально близького йому Баканова Зеленський мав, напевне, ознайомитися з вражаючим обсягом відповідної інформації. Це - сильне рішення. Він має право на те, щоб поруч з ним, у найкритичніші для країни дні, були не ті, хто технічно інтригує, а хто йтиме у війні до кінця.

Віктор Борисов
18.07.2022 16:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter