Новий світовий порядок

Новий світовий порядок...повертаючись до виступу володимира путіна перед лідерами фракцій російської держдуми 7 липня, хочеться сказати про важливе, як на мене. Для всіх нас важливе.

Не акцентуватиму увагу на традиційній "пацанській" риториці російського правителя. "Ми ще не починали воювати...Все йде до того, що захід воюватиме до останнього українця...Чим далі, тим важче (Заходу) з нами буде домовитися..."

Чимало експертів надали власні тлумачення цим туманним натякам, які водночас і погрози, і виправдання подальшої ескалації. Хтось при цьому звернув увагу на хворобливий вигляд путіна, який очевидно потерпає біль через ракову хворобу.

У 2022-му році російський лідер впевнено увірвався до переліку історичних діячів, яких ненавидять в усьому світі. Проте є очевидна відмінність між ненавистю до путіна й аналогічним ставленням до інших кровопивць.

Ненависть підданих до імператора Нерона обмежувалася частиною території Римської імперії. Чінгісхана або Тамерлана, за звірячу жорстокість до поноволених народів, географічно ненавиділи вже значно більше людей на поневолених територіях.

Адольф Гітлер заслужив особливе ставлення до себе від євреїв, слов'янських народів, яких вважав третьосортними. Проте фюрер не міг нічого вдіяти зі Сполученими Штатами, економічна міць яких, врешті-решт, сприяла краху Третього рейха.

Експерименти з культурною революцією Мао Цзедуна обмежувалися територією Китаю. Геноцид червоних кхмерів Пол Пота - маленькою Камбоджею.
І все ж усі вищезгадані та сотні інших диктаторів, правління яких призвело до страждань людства, не мали перш за все технічної можливості зазіхнути на найголовніше: на існування нашої планети...

У цьому ракурсі путін - злодій намбе ван у світовій історії. Бо став ініціатором створення химерної політичної субкультури, яка несе світові єдиний меседж: поважайте нас, бо ми маємо можливість вас знищити під корінь.

З'ясувалося, що в 21-му сторіччі, коли кордони між державами впевнено перетворювалися на умовні, всевладдя Інтернету докорінно змінило життя більшості землян, а науково-технічний прогрес впритул наблизився до розкриття найважливіших для людства питань - звідки взялося життя? чи можливе безсмертя?...

З'ясувалося, що людство не має важелів впливу на державу, владу в якій захопило угрупування навіжених гопників, що сидить на ядерному арсеналі.

У 1962-му році під час Карибської кризи Хрущову та Кенеді вистачило відповідальності перед планетою. Що ж буде тепер?

Спрогнозувати хаос неможливо. Однак провідним державам світу слід негайно ухвалити нову концепцію світового порядку. Наріжним каменем якої має стати норма в Конституції всіх країн світу, згідно з якою країна на законодавчому рівні відмовляється від ведення війни, як засобу відстоювання власних прав чи вирішення будь-яких інших суперечок.

І якщо країна Х вчиняє агресію проти країни Y, то Сили Швидкого Реагування Всесвітньої організації, утвореної замість неефективної ООН, терміново втручаються, заарештовують керівництво країни-агресора та негайно стають між ворогуючими сторонами.

Коли ми не зробимо цього зараз, 21-ше століття може стати останнім для людства на Землі. На зміну путіну обов'язково прийде інший диктатор, який щантажуватиме світ ядерною кнопкою.

Для нас питанням номер один після завершення війни стане відбудова України. Для інших країн - створення системи нового світового порядку, який поставить шлагбаум перед будь-яким новим путіним.

Олександр Арабач
11.07.2022 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter