Президент війни

Президент війни ...як би написав про 3-річчя президентського терміну Володимира Зеленського, коли б був мир?

Ну, було б багато іронії. За невдалу кадрову політику в регіонах та "кварталізацію" президентського оточення. За невміння зв'язно висловлювати думки та адекватно, без агресії реагувати на критику.

За відсутність цілісного бачення розвитку країни. За те, що чудова програма "Велике будівництво" має гіркий присмак "Великого крадівництва". За позірну поведінку багатьох "Слуг...". За піар про удавані досягнення - з кожної праски...

Але на долю 6-го Президента України випали страшні випробування, яких не було у п'яти попередників.

І вважаю, що в історії половина політичної ваги Зеленського вимірюватиметься його рішенням залишитися в Києві 24-25 лютого. Це - персональний Рубікон. Після нього з одного з керівників напіввассальної держави в центрі Європи він перетворився на історичну фігуру.

Майже двометровий Янукович (Зеленський йому дострибне хіба що до плеча), злякавшись Парасюка та кількасот юнаків зі страшного "Правого сектора", - накивав п'ятами з України в лютому 2014-го. І перед "зеленими чоловічками" в Криму замиготіло зелене світло. Втік Верховний головнокомандувач, і військові частини в автономії були деморалізовані, не знаючи - чиї накази виконувати, стріляти чи капітулювати.

Зрадив в 2014-му командувач Чорноморського флоту Березовський, і Україна майже без опору здала свій флот.

Якби Зеленський пристав на пропозицію Джонсона та втік до Лондона, Україна, як геополітична реальність, сьогодні напевне б вже не існувала.

Так, Зеленський - найнепідготовленіший Президент України.

Для порівняння - "допрезидентські записи" з трудових книжок: Кравчук - 2-й секретар КПУ, голова Верховної ради; Кучма - директор "Південмашу", прем'єр-міністр; Ющенко - голова Нацбанку, прем'єр-міністр ; Янукович - голова Донецької ОДА, прем'єр-міністр; Порошенко - секретар РНБО, міністр в різних урядах...
...Володимир Зеленський: комік, Квартал-95...

Але саме вчорашньому коміку судилося стати Президентом війни. І саме він в найважливіший день свого життя, 24 лютого 2022 року, вирішив битися, а не рятуватися. І тим врятував Україну.

Попри цю констатацію, Зеленський повинен пам'ятати, що ніхто не забув ані легковажного його ставлення до попереджень західних розвідок про неминучість російського вторгнення. Всі пам'ятають про "шашлики в травні".

І кожен з нас розуміє, що героїзм захисників Маріуполя - це слідство ідіотизму когось іншого. Кого? Впевнений, що Президент знає відповідь на це запитання...

Віктор Борисов
22.05.2022 12:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter