Залізна логіка

Залізна логіка Новий анекдот з-за «порєбріка» озвучив тамтешній політолог Сергій Марков. Він не є взірцевим інтелектуалом. Швидше – навпаки. Однак багато років Марков пливе у фарватері основних кремлівських наративів, і до будь-яких слів його слід поставитися як до озвучування ідей, що вирують у кремлі.

Отже, в свіжому інтерв’ю, уривки з якого цитують українські ЗМІ, Марков визнав, що спеціальна військова операція в Україні «спрацювала дуже слабко». Стратегія захоплення України «майже провалилася».

- Жодної капітуляції не відбувається, - констатує політолог. - Ніхто не переходить на бік Росії взагалі. Це, можна сказати, майже провал.

А далі – найцікавіший фрагмент. Марков заявляє, що Росії слід переходити до "повноцінної воєнної кампанії", а територію України - "розрізати на кілька частин".
Резюме російського політолога наступне: «"Війни виграють тоталітарні держави. Україна є тоталітарною державою. Якщо вести війну з нею буде демократична вільна Росія, нічого не вийде. Росія також має бути тимчасово, частково, але тоталітарною державою».

Чим в останні місяці «демократична вільна росія» збагатила світову демократію? Список чималий.

Можна, для прикладу, згадати батька матроса Дмитра Шкребеца, чий син «зник безвісти» у результаті ракетного ураження крейсера «Москва». Батько емоційно обурювався у соцмережах. Таврував Генпрокуратуру за цинізм, а командирів ЧФ – за жорстокість та байдужість до моряків. Однак днями оприлюднив пост із …висловленням подяки усьому чорноморському флоту рф. На якому за невстановлених обставин загинула його дитина.

Як не згадати Чеченську республіку, де на початку січня в Грозному зібрався велелюдний натовп. Люди підтримали заяви керівництва Чеченської республіки про необхідність «відрізати голови» родині колишнього федерального судді Янгулбаєва. Син екс-судді критикує керівництво Чечні на чолі з Кадировим…Правоохоронці цього пароксизму Середньовіччя не помітили.

Але миттєво відреагували, коли на вулицях десятків російських міст вийшли люди з антивоєнними гаслами. Їх затримують, б’ють та саджають до буцегарні. За тримання в руках плакатів «Ні – війні!». Або за вихід в людне місце з томиком Толстого «Війна та мир». Або просто за гасло «*** *****!».

Слід згадати й про демократичні традицї росармії, в якій строковики – не беруть участь у бойових діях. Але при цьому регулярно з’являються на передовій та мають вибір: загинути від вогню ЗСУ чи отримати кулю від загородзагонів.

Просто фантазії не вистачає, коли уявити, що таке тоталітаризм в країні, де така демократія?

З цього приводу можна озвучити дві думки: погану та гарну.

Погано, що «демократична вільна росія» обирає війну до переможного кінця, не рахуючись ні з логікою, ні з власною ресурсною базою, ні зі здоровим глуздом. Отже, війна триватиме…

А добре те, що ще в січні 2022 року той же Марков заявляв на «ехо москви», що "немає ніякої України. Є територія, захоплена США та Британією. І жителі з квітами будуть зустрічати російського солдата".

Навіть Марков визнав, що та, якої немає (Україна) втерла ніс тій, якій для перемоги слід переходити до тоталітаризму. І після знищення кількох мільйонів громадян та "розрізання" України на кілька частин запанує нарешті справжня демократія.

Логіка – залізна …

Олександр Арабач
16.05.2022 18:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter