Рустаму Бурхановичу, депутату й "ударнику"

Рустаму Бурхановичу, депутату й "ударнику"На початку тижня «Провінція» була приємно здивована тим, що у видання є друг - народний депутат України від фракції «Удар» Рустам Раупов. Принаймні, прес-служба обласної організації «ударників» поширила таку заяву.
Нардеп від «УДАРу» захищатиме свободу слова на Черкащині
Народний депутат Рустам Раупов стурбований умовами, у яких працюють місцеві ЗМІ Черкащини. Особливо насторожили народного обранця останні події, пов’язані з блокуванням роботи сайтів «Провінції» та «Прочерку», що пов’язують із приїздом Президента.
Як член Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, голова підкомітету з питань друкованих засобів масової інформації та Інтернету Рустам Бурханович вже надіслав депутатські звернення до обласних правоохоронних органів – УМВС та УСБУ з проханням провести розслідування нещодавніх подій.
– Усі вищевказані події вважаються умисним перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів, що заборонено статтею 24 Закону України «Про інформацію», – наголосив народний депутат. – За це наступає відповідальність згідно із законами України і хтось має цю відповідальність понести. Хто саме – ми обов’язково з’ясуємо.
Згідно з чинним законодавством, протягом 10 днів міліція та служба безпеки мають проінформувати нардепа про перебіг розслідування, про який обов’язково буде повідомлено журналістам.


Коли б ми знали, скільки дорогоцінного робочого часу забере полум`яний порив парламентського борця за свободу слова...Про те, до чого призвела жага справедливості депутата «ударника» Раупова – в нашому відкритому листі до нього.

Глибокоповажний Рустаме Бурхановичу!

Не будемо приховувати: приємно дізнатися, що в парламентському Комітеті з питань свободи слова та інформації у нас є друг. Одначе через заклопотаність державними справами з Вашими зверненнями вийшло, як у Чорномирдіна - хотіли як краще, а вийшло, як завжди.
Розпитайте у своїх колег з Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Вони не дадуть збрехати – сьогодня злочини розкриваються переважно по гарячих слідах, а зловмисник – напідпитку.
DDoS-атака на «Провінцію» стартувала 6 березня. Ви звернулися до СБУ та міліції через 20 днів після цього. Звісно, 20 днів, то краще, ніж 40-к, і набагато краще, ніж 60-т. Хоча навіть століття тому, читайте О`Генрі, спритним зловмисникам, щоб добігти до канадського кордону, вистачало 10 хвилин.
Зважте, що при УМВС в Черкаській області працює відділ по боротьбі з кібер-злочинністю. Аналогічні підрозділи створені в усіх обласних управліннях СБУ.
6 березня кібер-напад на «Провінцію» та інший ресурс стався у день приїзду до Черкас Віктора Януковича. Про це повідомило чимало загальноукраїнських ЗМІ. Даний факт став причиною того, що приїзд Президента держави було подано в негативному контексті. Однак працівники черкаської міліції та СБУ зацікавилися цим фактом лише через три тижні. Після Вашого, шановний Рустаме Бурхановичу, депутатського звернення, на яке вони зобов`язані відреагувати. Невже їм байдуже, що кібер-атаки рикошетом вдарили по авторитету Глави держави?
Як проводиться розслідування після Вашого звернення? Головний редактор пише пояснення, сканує їх та передає електронною поштою. Усіх це влаштовує. «По суті заданих мені запитань…Через DDoS-атаку…За даними технічної служби…Заяв до правоохоронних органів не подавали…». Зайве говорити, що ці пояснення – перше й остання дія слідчих.
Вибачте за недолуге «Поле Чудес»: сьогодні в Черкасах усі «делікатні» рішення ухвалює одна людина (прізвище з 5 букв). Найбільш ймовірним виконавцем є організація, назва якої складається з трьох букв. Ваш коллега Ар`єв нещодавно доволі переконливо розповідав, хто балується DDoS-атаками в Україні.
Навіщо? А «кабы чего не вышло». Ця система може здивувати лише одним: якщо у проблеми існує кілька варіантів вирішення, обов`язково обирається найбезглуздіший.
Тому в поясненнях для слідчих «Провінція» пише, що «аргументованих підозр щодо осіб зловмисників редакція не має». Не тому що справді не має. А тому що ми розуміємо – тим, кого на 22-23 день після атаки підняли займатися підготовкою відповіді на Ваші запити, Рустаме Бурхановичу, наші припущення нецікаві. Вони й без того все знають.
Підсумовуючи вищенаведене, можемо сказати – Ваша дружня турбота додала нам клопоту.
Поки що все.
З глибокою повагою, редакція ІВ «Провінція»
29.03.2013 18:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter