Я втомився, я пішов...

Я втомився, я пішов...23 грудня з третьої спроби Черкаська міськрада проголосувала за дострокове припинення депутатських повноважень «слуги народа» Юрія Котолупа. Бажання позбутися мандату Котолуп пояснив тим, що «не хоче бути причетним до рішень міської ради, які приймаються всупереч інтересам громади міста Черкаси».

Пояснення так собі, на трієчку, бо не згодний, голосуй проти та збурюй громаду чимось на кшталт «Доки ти, Катиліна, зловживатимеш нашим терпінням?».

Лідер фракції слуг Араік Мкртчян заявив депутатам, що тиску на Котолупа з боку фракції та однопартійців не чиниться, «ну чесне, благородне слово»…

Що тут скажеш? У задушливому болоті міськради Черкас надія була на дві потенційні білі ворони – Майбороду та Котолупа. Однак Майборода отримала персональний золотий ключик від бюджетної годівнички, після чого незворотньо політично покохала Бондаренка. А хвилиною слави вже екс-депутата Котолупа після сьогоднішньої втечі так і залишиться зіркова телефонна розмова із Сергійчуком. Пригадуєте, як двійко цих балакучих чоловіків інтригували проти власника Черкаської ТЕЦ Шкрибляка при увімкненому Скайпі?

Що таке міська рада в будь-якому українському місті? Це симбіоз чиновників та бізнесменів, що, влаштовуючи договорняки, беруть участь у розподілі бюджетних грошей і сприяють розвитку власного, родинного або дружнього бізнесів.

Будь-хто з неофітів, що стають на шляху агресивно-жадібній депутатській більшості, потрапляє під каток закулісних «привітів» та публічних «отлупів». Одначе й арсенал протидії волюнтаризму більшості чималий.

Можна скликати прес-конференції та брифінги, волаючи про порушення демократичних норм, земельний дерибан та здирницьку сутність колег. Йти на телебачення та радіо, здіймаючи руки до неба, відкривати очі виборцям. Або ж йти до людей – на майдани, базари, у двори багатоповерхових будинків, на прохідні капіталістичних виробництв. Шукати прихильників, виводити на чисту воду опонентів. Відкрити власний ютуб-канал. Активничати в соцмережах. Писати депутатські запити в правоохоронні та контролюючі органи…

А можна сказати по-єльцинські: я – втомився, тому йду геть…По суті майже нічого з переліченого вище не задіявши. Будучи при цьому депутатом від партії, що має монопольну владу в Україні на центральному рівні. Умити руки по «понтійпілатівськи».
Я втомився, я пішов...

Можна увійти в історію відчайдухом, що чинив спротив системі. А можна - забудькуватим базікою, що вчасно не вимикає Скайп.

Геннадій Саприкін
Провінція
23.12.2021 17:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter