У теплій ванні

Володимир Зеленський продовжує насолоджуватися теплою ванною, в яку все частіше надовго занурюється з аквалангом…Про це свідчить його відповідь на запитання телеканалу «Україна» на сьогоднішньому брифінгу в Золотоноші.
У теплій ванні
брифінг В. Зеленського в Золотоноші; стоп-кадр стріму "18000"

19 жовтня ведуча ток-шоу «Зворотній відлік» на "UA:Перший" Мирослава Барчук зробила резонансну заяву щодо тиску керівництва Офіса Зеленського на працівників телеканалу. Прочитати пост журналістки можна тут.

У тексті йдеться про ультимативні вимоги керівництва ОП щодо участі мінімум 2-х депутатів від СН в телеефірах. Умовою участі «слуг» в ток–шоу та ефірах - неучасть в цих же ефірах конкретних опонентів.

Резюмуюча частина посту Барчук така: «…Я про перші дзвіночки. Зокрема, про загрозу для свободи слова і незалежної журналістики загалом.
Мені здається, нам не варто пропускати оцих сигналів, пробних кульок, які кидає нам влада.

Я в професії давно, чудово пригадую, як все починалось у 2010, коли спочатку Ганна Герман визначала гостей на каналах, потім ведучих цих каналів, потім просто забирали ліцензії в опозиційних телеканалів, а потім сталася катастрофа…»
.

На брифінгу в Золотоноші президента Зеленського попросили прокоментувати заяву ведучої «UA:Перший».

Володимир Олександрович сказав таке: «Перше, при всій повазі… Я не знаю, хто така Мирослава Барчук. Друге…Телеканал «Україна»…Дивіться: говорять, на вашому телеканалі також, що я тисну на Алігархів. Називають великі прізвища. Але я людина проста. Тому я можу прямо. Я тисну на сьогодні вже на всіх. На олігархів я тисну. На бізнес.

А пані Барчук…Якщо вона каже, що я особисто щось говорив…

Якщо про ОП, то впливові люди, які займаються комунікаційними питаннями… Андрій Єрмак…То я обов’язково розберуся.

Друге. В цілому, странно виглядає, що державне телебачення говорить про тиск з боку держави…Думаю, що ця пані могла б звернутись…»


Які варіанти відповіді мав Зеленський? Наприклад, такий: "Я дуже поважаю Мирославу Барчук (попри те, що, можливо, Президент справді її не знає) та всіх журналістів. Для мене свобода слова – важливе словосполучення. Сприяння розвитку свободи слова – одне з моїх основних завдань. Тиск на ЗМІ з боку будь-кого неприпустимий. Я розберуся в ситуації і обов’язково буде зроблено відповідну заяву…"

І все!

Слабка, структурно й змістовно суперечлива реакція Президента України на важливе для свободи слова в країні питання свідчить про те, що:

а) Президент Зеленський не тримає руку на пульсі інформаційного порядку денного в країні;

б) інформаційними питаннями в оточенні Президента займається «колективний Зеленський» в особах Андрія Єрмака, Михайла Подоляка та ін. Зеленський не контролює підлеглих, отже, довіряє їхньому баченню, яке об’єктивно суперечить демократичному розвитку українського медіа-простору;

в) свобода слова в Україні про подібному нехлюйськи-зневажливому ставленні до неї з боку першої особи держави, в руках якого сконцентровані майже всі владні важелі – під загрозою. Паралелі з Януковичем та пізнім Порошенко напрошуються самі по собі…

Влада загалом розбещує людину. Абсолютна ж влада розбещує абсолютно…

Геннадій Саприкін

Провінція
20.10.2021 17:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter