Як "вірастюк" від "Слуг..." збирається перемагати на 197 ТВО

7 вересня черкаські виборці остаточно дізналися, кого саме слуги народу призначили «вірастюком» на 197 ТВО. Ним очікувано став міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.

сюжет ТРК "Ільдана"
Наступні два місяці покажуть, на що готова правляча партія задля перемоги свого кандидата на 197-му. Пропоную охочим на здіймати руки до неба й риторично не вигукувати: «Та на що здатний той мер Золотоноші в чесній передвиборчій боротьбі?!»

Будь-які вибори в Україні після президентства Януковича можна вважати умовно чесними. А, враховуючи те, що черкаські слуги самі ж скептично ставляться до «чистих» шансів свого кандидата, - цікаво, як буде перемагати Войцехівський?

Поки що бачиться, що іншого шляху, крім шлях Василя Вірастюка на Франківщині на 87 ТВО – немає.

Сильні сторони Войцехівського на поверхні. Значний досвід роботи в системі місцевого самоврядування. Вихованість. Стриманість. Кілька перемог на місцевих виборах. Членство в пропрезидентській партії. Кандидат від влади.

Слабкі так само довго вигадувати не треба. Посередні навички публічного політика. Слабка енергетика. Відсутність яскравих харизматичних якостей.

Отже, публічних дебатів з більш вправними в демагогії Голубом, Сущенком та рештою слід старанно уникати. На що ж робити ставку?

Здається, влада й група підтримки Войцехівського зробили вдалий вибір. Крок перший: перенесення центру 197 ТВО з Канева до Золотоноші. Це сталося після відповідного звернення Черкаської ОДА (читай – голови ОДА Олександра Скічка, переможця виборів на цьому окрузі в липні 2019 року) до ЦВК. Те, що привід для перенесення штучний, висмоктаний з пальця – не важливо. Важливо, що ЦВК він «переконав».

Крок другий: вся Золотоноша «зачищена» від політичної агітації, бо міська влада вирішила, що біл-бордів у місті не повинно бути. Псують архітектуру міста. У результаті всі траси по території 197 ТВО (ха-ха - тричі!)– в зелених біл-бордах з обличчям Войцехівського. А сама Золотоноша – обезбілборднена з «вищих естетичних цілей».
Як "вірастюк" від "Слуг..."  збирається перемагати на 197 ТВО

197 ТВО не має територіальної цілісності (Канів, Золотоноша, частина Черкас, частина Черкаського району та Золотоніський район), тому цілковитий контроль за Золотоношею має стратегічне значення. У місті 27-м з половиною тисяч жителів. Отже, кількість виборців – приблизно 18-20 тисяч.

Виборці Золотоноші знають, що наш мер, який вже тричі перемагав на виборах, йде до парламенту. А про решту кандидатів знають і знатимуть до виборів або фрагментарно, або нічого. За таких умов Войцехівському для перемоги достатньо на окрузі взяти 20-25 % голосів – такий зараз рейтинг «Слуги народу» по Україні. І витрясти максимально голосів по підконтрольній Золотоноші – понад 50 %. Ну і підібрати все, що «погано лежать»: мова про той самий адмінресурс, який автоматично плюсує кандидату ще 5-7 % голосів.

Уникаю етичних оцінок – моральна ця тактика чи не моральна. Поки що кандидат від влади має на 197 ТВО непогані шанси. Ймовірно навіть – найкращі на сьогоднішній день.

А якщо «Слуги…» підуть по «бєзпрєдєлу», як з Вірастюком…

Конкуренти мають добряче поламати голову, щоб протиставити щось цій нехитрій, як ресора від трактора «Білорусь», - комбінації «зелених»…

Сергій Цюрюпа

Провінція
07.09.2021 18:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter