Де "зеленим" знайти собі Болівара на 197 ТВО?

Хто буде змагатися за перемогу на дочасних парламентських виборах по 197 ТВО? Для значної частини читачів відповідь може прозвучати несподівано. А от ті, хто «в процесі», напевне, погодяться: за мандат нардепа-мажоритарника на 197-му окрузі змагатимуться Володимир Зеленський та Юрій Косюк. І якщо говорити про ситуацію на «просто зараз», то в умовному забігу на коротку дистанцію Президент України починає відставати…

Головною несподіванкою останніх днів стало те, що один з фаворитів – депутат Черкаської облради, начальник управління військових представництв Міністерства оборони України Євгеній Курбет – вирішив не брати участі у виборах. Попри те, що мав реальні шанси на перемогу та одним з перших, ще в квітні 2021 року, оголосив про намір "пободатися на окрузі".
Де "зеленим" знайти собі Болівара на 197 ТВО?

Представники команди Курбета поки що інформацію не коментують. Причина самоусунення бравого воєнкома з виборчих перегонів складніша, ніж низький рейтинг (з рейтингом, між іншим, у нього було більш-менш, входив у трійку лідерів).

Для черкаського політикуму ніколи не було таємницею те, що намагання Євгенія Курбета побудувати власну політичну кар’єру підтримувалося одним з найзаможніших людей України, власником МХП Юрієм Косюком. Він має серйозний бізнесовий інтерес до Черкаської області. Через голову облради Підгорного та фракцію «Черкащан» має вплив на роботу Черкаської облради.
Де "зеленим" знайти собі Болівара на 197 ТВО?

За наявною інформацією, на рішення Косюка закрити проект «Євгеній Курбет» вплинули жорсткі розмови з ОП та (є й така версія) – безпосередньо з Зеленським. «Слугам народу» треба провести до ВРУ свого кандидата. Яким, як стало відомо на цьому тижні, з високою долею ймовірності буде міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.

Владі в перемовинах з Косюком є на що тиснути. Загальновідомими є наміри власника МХП розширяти свій бізнес на Канівщині, Чигиринщині (Рацево) та біля Мошен під Черкасами. Всюди планується зведення великих виробничих потужностей, що, в свою чергу, викликає сильний спротив з боку місцевого населення.
Косюку потрібно, щоб:

- обласна влада - мінімізувала ризики через невдоволення людей зведенням нових «курників»;
- державна влада – не тероризувала перевірками податківців та силовиків.

З об’єктивних причин чинний голова ОДА Скічко не є тією людиною, що візьме на себе нейтралізацію «руху опору курникам Косюка». Вельбівець – той міг би, цей – не в тій ще ваговій категорії. Проте нейтральний голова ОДА і лояльний голова облради – це непогані стартові позиції. Але ймовірний тиск на бізнес з боку державних структур (за нашою інформацією, саме це «обіцяли» власнику МХП у разі політичних амбіцій на 197 окрузі) – це завелика «розкіш» для великого агрохолдингу.

З іншого боку, у Зе-команди на Черкащині немає потужних постатей. Войцехівський на Черкащині – це зовсім не Вірастюк на Франківщині. Вірастюк був здатний набрати пристойну кількість голосів самостійно. А Войцехівський здатний на щось виключно в адмінмежах своєї Золотоноші.
Де "зеленим" знайти собі Болівара на 197 ТВО?

У цій ситуації суттєво зростають шанси на перемогу у «незалежного» кандидата Владислава Голуба. Він вже перемагав на 197 ТВО, але 2019-го, на хвилі закоханості українців у нового Президента, поступився на виборах представнику «СН» Скічку (нині – голова Черкаської ОДА).

Ну, а те, що Владислав Голуб теж, як і Курбет, є «кошиком», в який власник МХП іноді підкладає яйця, є таємниця, що відома ледь не кожному. Прибрати з дистанції Голуба буде важко. А в поєдинку «Голуб – Войцехівський» мера Золотоноші гарантовано очікує приголомшливе фіаско…

Саме тому поки що шанси Косюка на перемогу на 197 ТВО сприймаються краще за шанси Президента. Але у Зе-команди ще є час, щоб знайти свого кандидата «Болівара»…

Олександр Арабач
30.07.2021 15:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter