Прийшов зламати стару систему...

Учора на фб з’явився запис чергового інтерв’ю голови Черкаської ОДА Олександра Скічка виданню «Вичерпно».
Прийшов зламати стару систему...

- Як Ви з шоумена перетворилися на політика? – запитала журналістка.

Сенс відповіді Олександра Олександровича був такий: намір спробувати себе в політиці з’явився після перемоги на президентських виборах Володимира Зеленського навесні 2019 року. Тоді він зрозумів, що в Україні можна зламати стару систему…

Між тим одразу після цього питання голові Черкаської ОДА мали б поставити наступне: якщо Ви хочете зламати стару систему, що у вашому «губернаторському обозі» робить Олександр Муха? Той самий, що з’явився в Черкасах згодом після вашого призначення. Який під час президентства Порошенка створив на Львівщині «королівство контрабанди». Чому Муха, формально працюючи начальником відділу моніторингу та внутрішніх перевірок антикорупційного управління ОДА, ніколи в очі не бачив підлеглих? Чому він присижує штанці в кабінеті заступника голови Черкаської ОДА і найголовніше – в «списках не згадується», оскільки в системі АСКОД такої людини немає?

Щоб поставити це питання не треба володіти оперативною інформацією з грифом «для службового користування». В Інтернеті все є…

Муха – довірена особа тестя Скічка, Леоніда Юрушева, який до 2017 року працював у ТОВ «Грант Менеджмент». За короткий час, потрапивши на посаду начальника управління протидії митним правопорушенням на Львівській митниці, Муха зумів налаштувати проти себе увесь бізнес, заслуживши прізвисько «Кат».
Прийшов зламати стару систему...

«Банальним «зобов’язанням», на думку Мухи Олександра Сергійовича, є навіть те, що за прийом документів на розгляд (розмитнення) далекобійник повинен сплатити зазначену таксу, яка починається з 20 $, коли дуже пощастить. Переважно старт починається з 50 $. А найгіршим в цьому всьому те, що переважна більшість власників вантажів і власників фур звичайні шофери, яким ці кошти не повертають господарі бізнесу. Тому, «Кат» витягує гроші не тільки у бізнесменів, але і у простих роботяг. За його ненаситний характер чиїсь діти залишаються без памперсів, одягу, цукерок, і так далі…» («Муха Александр Сергеевич — смотрящий за контрабандными потоками замначальника Львовской таможни не борется с контрабандой, а возглавляет ее, - Наблюдатель).

Чим займається Олександр Муха в Черкаській ОДА? Ні, не слід його демонізувати, роблячи з нього ледь не тіньового керівника Черкаської області.

Черкащиною керує Олександр Скічко. А Олександр Муха є очима тестя Юрушева при зятеві- губернаторі. Скічко проводить переговори, а Муха – «тьорки». Скічко хизується жонглюванням слів «діджиталізація, локація та перетурбація», а Муха, якщо обставини змусять, «ботає по фєнє».

Тіньовий вплив Мухи на процеси в Черкаській ОДА такий, що його безпосередній керівник, начальник управління запобігання виявлення корупції Сергій Янко, вже півроку не може навіть подумати про те, щоб зайти в кабінет Мухи та попросити прозвітувати про зроблене його «підлеглим».

Як там каже в інтерв’ю Скічко? Прийшов зламати стару систему? Ну-ну…

Геннадій Саприкін
27.07.2021 17:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter