Муха Цокотуха

На минулому тижні голова Черкаської ОДА Олександр Скічко підписав розпорядження «Про зміни у структурі Черкаської обласної державної адміністрації». Для будь-якої сторонньої особи воно малоінформативне.

Керівник облдержадміністрації змінив найменування одного зі структурних підрозділів облдержадміністрації. Відтепер Управління запобігання та виявлення корупції і взаємодії з правоохоронними органами буде відділом. Кількість працівників Управління скорочено вдвічі – з 12-ти до 6-ти.

Даний документ по суті є свідченням фундаментального розвороту Зе-влади від передвиборного гасла «Весна прийде, саджати будемо». Адже неможливо викривати і саджати самих себе…

Трохи історії. «Управління запобігання та виявлення корупції…» з’явилося в Черкаській ОДА в січні 2020 року. Якщо пам’ятаєте, на той момент Черкащиною керував Роман Боднар. Мета управління була сформульована зухвало: «докорінне підвищення ефективності попередження та виявлення корупційних правопорушень».
Муха Цокотуха

Очолили антикорупційне управління колишні правоохоронці. Зовнішня робота була зосереджена по трьом напрямкам:

1) Земля: перевірка правильності використання орендованої землі, аналіз наявного стану земель державної власності, незаконні приватні забудови на узбережжях водойм;
2) Ліс: протидія незаконним вирубкам, зокрема – псевдо-санітарним вирубкам;
3) Риба: незаконний вилов на території заповідників та заказників, порушення лімітів вилову, незаконна реалізація…

Власне, кілька ефектних публічних акцій Романа Боднара, пов’язаних з проведенням виїзних нарад правоохоронців на місцях незаконної прибережної забудови – були підготовлені працівниками «антикорупційного» Управління.

Цікаво, що антикорупційники займалися й перевіркою керівників Департаментів, управлінь та служб ОДА, а також заступників голови ОДА. При цьому здійснювався моніторинг способу життя чиновників з метою виявлення несумісності способу життя отримуваним доходам.

«Збитим льотчиком» став колишній начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА Максим Зеленський. Якщо Боднар не ризикнув звільнити Зеленського, то наступний голова ОДА Сергій Сергійчук, вражений сукупністю зібраних фактів та обставин, вказав Зеленському на двері…

Заради справедливості слід відзначити, що активна (та й взагалі будь-яка) діяльність антикорупційного управління в ОДА була зупинена вже в серпні 2020 року. Боднару така настирливість швидко стала обтяжливою, Сергійчуку – тим більше.
Муха Цокотуха

Періоду популістських гасел Зе-команди прийшов гаплик. Боротися з корупцією не насправжки, а по «чєсноку» - швидко вийдеш сам на себе... І це стало очевидно не кілька днів тому, після розпорядження Скічка, а ще на початку лютого 2021 року.

Тоді з Чорноморської регіональної митниці м. Херсон у Черкаси, без зайвого галасу, перевели такого собі Олександра Муху. Одразу після призначення в ОДА Олександра Скічка. 4 лютого Муха формально став начальником відділу моніторингу та внутрішніх перевірок антикорупційного управління ОДА. Однак від дня призначення жодного зі своїх підлеглих в очі не бачив, бо сидить і працює в кабінеті …заступника голови ОДА.

Муха - персонаж знаковий. За моніторинг корупції в ОДА удає що відповідає людина, за якою тягнеться неоднозначний шлейф. Таких, як Муха, називають «рєшалами», «смотрящими». Це смішно, але до цього дня Муха в Черкаській ОДА «в списках не вказаний», бо в системі електронного документообігу "АСКОД" немає навіть його прізвища.

У січні 2019 року Олександра Муху зі скандалом витурили зі Львову, куди він був призначений без конкурсу на посаду заступника керівника Львівської митниці.
Тамтешні активісти звернули увагу на декларацію молодого «митника». На початок 2019 року 28-річний Муха володів трьома квартирами у Києві та коштовним «Лексусом». Крім цього, попередній досвід роботи Олександра Сергійовича був критично замалий для відповідальної й дуже «хлібної» посади.

І вже зовсім цікавий факт: до 2017 року Олександр Муха працював в ТзОВ «Грант Менеджмент», власником якого є…Леонід Юрушев, батько дружини голови Черкаської ОДА.

Хто керує Черкаською ОДА – Скічко чи Муха? Чи Юрушев руками й очима Мухи?
Муха Цокотуха

Одне точно: вільному пересуванню корупції в Черкаській ОДА нічого не загрожує.

Олександр Арабач
21.07.2021 19:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter