Чи справді "Ластівчине гніздо" - капкан для центру Гончаренка?

В українському просторі виникає чимало скандалів, які вигідні всім сторонам, які скандалять. Такою є й «свіжа» колотнеча навколо відкриття «Гончаренко центр - партнер Черкаси» в обласному музично-драматичному театрі ім. Шевченка.

Як відомо, офіційне відкриття центру, яким опікується нардеп від «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко, відбулося 13 травня. Це – п’ятий подібний центр в Україні. Про його цілі й завдання можна почитати тут.

Якщо коротко: в черкаському центрі Гончаренка викладатимуть англійську мову для дітей, підлітків та дорослих. Згодом організатори обіцяють поступово відкривати інші курси – просвітницькі, бізнесові та культурологічні. Усі заняття в Гончаренко центрі – безкоштовні. Щодо того, хто саме тут викладатиме – інформації немає. Як і відносно того, хто оплачуватиме цю подвижницьку працю фахівцям…

Майже одразу з відкриттям у повітрі запахло скандалом. І він не забарився. Днями в Гончаренко центрі оприлюднили офіційний лист голови Черкаської облради Анатолія Підгорного директору Черкаського драмтеатру Петру Ластівці.
Чи справді "Ластівчине гніздо" - капкан для центру Гончаренка?

Голова облради вимагає від керівника драмтеатру розірвати договір оренди з Гончаренко центром. Фотокопія листа Підгорного – тут.

Коротко: Черкаський драмтеатр перебуває у комунальній власності обласної ради. По факту драмтеатр вже працює в обмеженому режимі , але остаточно в експлуатацію ще не введений. Певний обсяг робіт ще треба здійснити. Після цього Департамент будівництва Черкаської ОДА, який займається ремонтом, має підписати акт прийому-передачі приміщення Черкаському драмтеатру, а обласна рада – затвердити передачу.

Поки з формальної точки зору Черкаський драмтеатр не є власником свого приміщення. Тому заключати угоди про оренду з юридичними особами, громадськими організаціями та окремими людьми не має права…

Нардеп Гончаренко сприйняв дії Підгорного категорично. «…Я наголошував, що в цих центрах ми не займаємося політикою, а розвиваємо країну. В наші освітні простори ходять тисячі людей, але для Зеленського та його «команди» це не має значення.
Володимир Зеленський, вам не вдасться закрити наш центр, ми будемо боротися! Тримаймо стрій!»
, - написав нардеп у себе на фейсбуці.

Кампанія «Не дамо закрити Гончаренко центр у Черкасах «розганяється» в соцмережах.
Чи справді "Ластівчине гніздо" - капкан для центру Гончаренка?

Виходячи з українських реалій, можна зі значною долею вирогідності сказати, що нардеп Гончаренко …радіє листу Підгорного. Бо що найкраще розрекламує його освітній проект у Черкасах, як не загроза закриття з боку місцевої влади?

Формально голова облради правий. Якщо драмтеатр не власник приміщення, то ніяких оренд бути поки що не може. Запитання: навіщо центру Гончаренка при значному виборі рівнозначних приміщень для оренди в центрі Черкас було зупинятися саме на драмтеатрі? Чи не для того, щоб спровокувати скандал, який дуже часто - найкраща реклама?

Тільки от «закриває» Гончаренка в Черкасах зовсім не президент Зеленський, а лідер місцевого фінансово-господарського угрупування «Черкащани». Для Підгорного це привід продемонструвати свій адміністративний вплив на місцевому рівні.

До того ж і Підгорний, і всі, хто при пам’яті біля нього, розуміють: задекларовані цілі роботи центру Гончаренка – ще не вся правда.
Чи справді "Ластівчине гніздо" - капкан для центру Гончаренка?

Спробуйте уявити, що б було в Черкасах році так у 2018-му, якби Міхеіл Саакашвілі вирішив в центрі міста відкрити клуб поціновувачів грузинського вина, хачапурі, а також поеми Шота Руставелі «Вітязь у тигровій шкурі» мовою оригіналу. Президент Порошенко руками прокуратури. СБУ та поліції зробив би все, щоб перетворити цей центр…на магазин цукерок відомого бренду…. Бо знає він цього шанувальника «Цинандалі»…

Багато хто здогадується, що Гончаренко за об’єктивними показниками - не здатний фінансово потягнути такий потужний загальнонаціональний проект. А от його одно партієць ПОП – ще й як. Але що буде, коли Порошенко почне відкривати освітні центри в кожному регіоні України…

Тому замість Порошенка цю Сизифову працю покладено на відносно нейтрального й енергійного Гончаренка. Розкрутити роботу центрів по всій Україні на політичну перспективу йому цілком до снаги…

А примішення для свого центру, схоже, Гончаренку слід пошукати в іншому місці, не в драмтеатрі. Браку в пропозиціях не буде…

Олександр Арабач
25.05.2021 17:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter