Не стріляйте в піаніста...

Не стріляйте в піаніста...Сьогодні голова Черкаської ОДА Олександр Скічко провів прес-конференцію з нагоди перших 100 днів на посаді. Акцентував увагу на досягненнях області, до яких, за великим рахунком, особливо не причетний. Промовчав при численні прорахунки, за які його теж особливо не вилаєш. Все ж таки – тільки 100 днів, без команди та без досвіду.

Власне, чого надзвичайного можна чекати від 30-річного телеведучого, серед переваг якого: а) тесть; б) дружина; в) приваблива зовнішність та непогані акторські дані? Від молодого політика, котрий майже відкритим текстом заявляв: Черкаси йому потрібні, як чергова сходинка для кар’єрного зростання на посаду міністра інфраструктури?

Врешті-решт, якщо комік Зеленський два роки грає роль Президента України, то чому б телеведучому Скічку не покерувати на Черкащині?

Тому не лайте піаніста, Скічко грає, як уміє. Ось лише кілька думок, зібраних Провінцією, від компетентних джерел з ОДА. Наші співрозмовники мають можливість оцінити стиль роботи Скічка і одночасно порівняти його з попередниками.

«…Якщо коротко, то Скічка не видно й не чути. Як на фоні попередників? Порівняно з Боднаром, між ними прірва. І по знанням, і по енергії, і по прояву власної ініціативи. Порівнюючи з Сергійчуком – приблизно те ж саме. Хоча по рівню «бла-бла-бла» - далеко обігнав всіх…»

«…можна охарактеризувати 100 днів Скічка одним словосполученням – косметична діяльність. Всі бачать, що він не занурюється в глибину проблем. Такий собі поверхамхапайко. Найголовніше в роботі – власний піар. Якщо так триватиме й надалі, маю сумніви, що у тестя вистачить грошей проштовхнути Скічка в прохідну частину списку «Слуг народу» на дострокових парламентських виборах восени, про які все частіше говорять в Офісі Президента…»

Проблема Скічка – на поверхні. Трудове відрядження в Черкаси можна було використати для підвищення управлінської грамотності, яка в нього знаходиться в зародковому стані. Проте прогалини в «губернаторській освіті» Олександр Олександрович маскує димовою завісою власних чеснот: телегенічністю, підвішеним язиком та акторськими здібностями». Отже, Скічко не намагається стати губернатором. Він грає роль губернатора.

Це і призводить до провалів і прорахунків. Ми вже писали про ганебну історію з переписуванням кошторису на ремонт доріг місцевого значення в Черкаській області. Результат жадібності команди Скічка – дай Боже Черкаській області використати бодай половину від запланованих 642 мільйонів гривень на ремонт доріг загального користування місцевого значення.

Кепські справи з завершенням будробіт у Шевченківському центрі в Каневі. Зеленський вимагає ввести його в дію до 24 серпня, на 30-річчя Незалежності. Судячи з наявної інформації, виконати вказівку Президента не вдасться.

Те ж саме з іншої ініціативою Зеленського – будівництвом дитячого садочку на території черкаського мікрорайону «Митниця», яке внесено в програму «Велике будівництво». Проєкт пробуксовує, бо виявлено «ряд значних недоліків». Проектно-кошторисної документації немає, торги не проведено. Коли розпочнуться роботи на об’єкті – невідомо.

Можна пригадати й чудернацьку ідею встановити на місці географічного центру України поблизу Шполи найвищий в країні державний прапор висотою в 50 метрів. Щоправда, останнім часом про неї не згадують. Ймовірно, в контексті вищезгаданих «проколів».

У цілому на рівні одного регіону впровадження експерименту «губернатор –новачок» заслуговує на увагу. Але кандидатура по багатьом параметрам очевидно не дотягує до того, щоб назвати «операцію» перспективною.

Геннадій Саприкін
17.05.2021 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter