Пароксизм самокритики

Візит екс-Президента Порошенка в Черкаси в минулу п’ятницю просто не міг не завершитися конфліктом. 20 квітня від імені «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко заявила, що ЄС вимагатиме звільнення Олександра Скічка з посади голови Черкаської ОДА через тиск на черкаських медиків, які були запрошені на зустріч з Порошенком.

Нагадаємо, що 16 квітня лідер Порошенко презентував у Черкасах Комплексний антиковідний план, розроблений ЄС. Зустріч з місцевими лікарями відбулася в міській дитячій лікарні, куди передали кисневі концентратори від Фонду Порошенка.
Пароксизм самокритики

За словами Геращенко, «була чітка заборона медикам їхати (на зустріч з Порошенком)…Ті лікарі, чиї обличчя показали тоді на фотографіях, на каналах, вони сьогодні під пресингом, тиском. Їм погрожують звільненням з роботи».

Як заявляють лідери обласної організації ЄС, напередодні їм відмовили в 4-х локаціях для зустрічі Порошенка з лікарями. Причиною цього, ніби, була вказівка Скічку з Офіса Зеленського: блокувати контакти Порошенка з медиками. У результаті головним лікарям та їх заступникам представники Черкаської ОДА пропонували уникати зустрічі з Порошенком. Як годиться, погрожували звільненням, позбавленням премій, не гребували звичайним шантажем.

Попри тиск, на зустріч з Порошенком прибули 30 головлікарів, заступників головних лікарів, завідувачі відділень тощо. Представники ЄС у Черкасах оцінюють зустріч, як ділову та конструктивну.

У Черкасах Порошенко не раз, і не два дорікав чинній владі, що «варто проводити час не в катарах і оманах, а відвідати районну лікарню. І поговорити з лікарями про стан справ і як нам спільно подолати пандемію і захистити українців”.

Що тут скажеш? Найголовніше: команда Порошенко, сам Петро Олексійович, неповторна Геращенко провели величезну роботу над помилками. Бо, уражаючи справедливою критикою Зеленського, Шмигаля, Степанова, Скічка вони піддають свої місця, що нижче попереку, нещадному самобичуванню. Бо Зеленський в Черкасах минулої п’ятницї – це той же Порошенко, але до квітня 2019 року.
Пароксизм самокритики

У Черкасах та кількох містах області ще живі люди, які добре пам’ятають добірні матюки з Адміністрації Президента у вересні 2017 року, коли по Черкащині гастролював батоно Саакашвілі. Працівники ОДА та РДА, яких підштовхували старші товариші з АП, робили те ж саме, що робить Скічко сьогодні – не пущали, шантажували, вставляли патики в колеса та займалися марудною й недемократичною роботою. Хіба що ліс не валили перед кортежем Михайла Ніколозовича…
Порошенко і ЄС, пропонуючи програму дій з подолання наслідків пандемії в Україні, допомагаючи медикам з придбанням обладнання, роблять добру справу. При цьому їхні дії, звісно, - продукт подвійного призначення.
Пароксизм самокритики

Адже Порошенко зрозумів, що Зеленський – то не його «вирок». Володимир Олександрович – його син. Політичний. Що мало чим відрізняється від «тата».
Розуміючи, як в Україні працює президентська вертикаль, коли опозиційні діячі гасають регіонами, Порошенко свідомо «підставлявся». І як лідер опозиційної партії – правильно робив. Змусивши Зеленського засвітитися з використанням дубового адмінресурсу, 5-й президент має право вимагати відставки черкаського намісника 6-го президента…

Але при цьому сам Порошенко смачно б`є по своїй спині батогом в пароксизмі політичної самокритики. На очах при цьому перетворюючись на рефлексуючу політичну особистість…

Геннадій Саприкін
21.04.2021 15:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter