Немирівська "династія"

Немирівська "династія"Чи не кожен регіон України може похвалитися мерами, що відомі далеко за межами своїх міст. Це і покійний Кернес – у Харкові. Або живий та здоровий Труханов – в Одесі. То і «вічний» Садовий – у Львові чи «позичивший у Сірка очі» Бондаренко – в Черкасах.

Але готові битися об заклад: найяскравішим міським головам України є чому повчитися у Віктора Качура, очільника невеличкого райцентру на Вінничині Немирів.
За що така честь, запитаєте. Не в останню чергу через те, що називати Качура мером – це навіть трохи…трохи принижувати масштаб непересічної постаті. Місцеві жартома називають Качура «царем». У кожному жарті, як відомо, є лише доля жарту.

«Династія» Качурів – батько Віктор Миколайович, та син – Олександр Вікторович, царює в Немирові вже 15 років. Качур-старший з незалежних від нього обставин змушений був зробити перерву в далекому вже 2010 році.
Немирівська "династія"

Качура-молодшого у віці 24 років обрали мером на позачергових виборах у листопаді 2010-го. Обрали через татові «проблеми». У червні 2010-го Качура-старшого затримали на робочому місці в мерії. Під час одержання 1 млн. 850 тис. грн. хабар….

На півроку райцентр залишився без очільника. Віктор Качур перебував то у в’язниці, то в бігах, то знову у в’язниці…

Що сьогодні вражає в царюванні Качура найбільше? Специфічне ставлення до такого поняття, як сором. Можна сказати, що немирівській династії на сором – начхати.

Вже 15 років Качур-старший або мер, або в’язень. Ніяких доходів, крім зарплати в міській раді, не має. При цьому офіційна декларація мера Немирова – то пісня з багатьма куплетами. Переважно непристойного змісту.

Невисока зарплата на основному місці роботи. І - величезні суми в готівці, які зберігаються вдома. Качур-старший легко оформлює собі субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. І одночасно - позичає знайомим – 50 тис. американських доларів, Радикальній партії Олега Ляшка – 250 тис. грн. По «дрібноті» у родини Качурів - земельні ділянки, автомобілі, будівлі, споруди, баня, альтанка…

Чи не кожна історія, яких в невеличкому містечку розкажуть десятки (все ж робиться неприховано, на очах у людей), комусь іншому точно вартувала б посади й свободи. Але не Віктору Качуру. Той ще везунчик! У Немирові йому сходить з рук все.

Восени 2020 року місто знову наступило на ту ж саму швабру, обравши Качура-старшого міським головою вже втретє. Що це – мазохізм чи байдужість до власного міста?

…Лише дві з багатьох історії, в яких потроху всього – цинізму, зневаги до земляків, і що дуже важливо – впевненості у власній безкарності.

Майже в центрі Немирова є півострів, що з трьох сторін омивається водою – так звана Нимирівська віспа. На ній щоліта місцеві масово святкують Івана Купала. Офіційно ця земля - прибережна захисна смуга ставків. У 90-х роках минулого століття територія належала санаторію «Авангард».

Розігрується нехитра схема. Земля санаторію передається на приватизацію 7 особам: Качуру-молодшому та ще 6-м громадянам. Звісно, не простим людям з вулиці. Серед власників елітної землі – головбух міської ради, сестра і брат головбуха, невістка головбуха та два жителі Вінниці.

Варто було громадянам отримати витяги з Державного земельного кадастру на ці земельні ділянки, як ділянки одразу почали готуватися до перепродажу. За смішні 3 500 грн. за сотку. Хто був покупцем? Дуже здивуєтеся, почувши про Олександра Вікторовича Качура?

Згідно відомостей у декларації Качура-молодшого, вартість майже гектару землі на так званій «Немирівській виспі», над парковим озером обійшлася йому в…171 503 грн.

Зараз Качур-молодший обніс територію «своєї землі» забором та будує тут маєток.
Немирівська "династія"

І що немирівчаниі? А немирівчани з’їли, бо й не таке бачили…

Майже аналогічна схема була застосовано до землі перед нині порожнім та обшарпаним автовокзалом Немирова.

2008 року територія перед приміщенням автовокзалу передається у власність 4 громадянам. За Генеральним планом Немирова ця земля – територія автовокзалу.

Землю 4 щасливчикам передали лише на підставі їхніх заяв. А навіщо розробляти проекти землеустрою? Лише додатковий клопіт з погодженнями від усіх служб міста та району.

Згодом, не вносячи ніяких змін до Генплану міста, у автовокзальної землі рішенням сесії міськради Немирова змінюють цільове призначення. Тепер це землі для будівництва та обслуговування житлового будинку.

Потім все було по відпрацьованій схемі. В один день чотири власники землі продають свої ділянки одному покупцеві. Продаж оформлюється чин по чину, в нотаріальній конторі.

І менше ніж через рік чотири земельні ділянки отримають нового власника. Олександра Вікторовича Качура.

Якщо читачі вважають, що Качур-старший має надзвичайно талановитого сина, і на цьому все, то просто ще не дійшла черга познайомитися з потужною бізнес-вумен, дружиною мера Немирова – Іриною Анатоліївною Качур…

Далі буде

Сергій Цюрюпа
24.03.2021 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter