Супертушкан В. - слуга народу

Супертушкан В. - слуга народуЧеркащани знають чимало діячів, які тримаються на плаву при будь-якій владі завдяки гнучкості - хребта й моральних принципів. Одним з найяскравіших представників цієї чудової когорти є чинний радник голови Черкаської ОДА на громадських засадах Валерій Вишиваний.

Вже найближчими днями (або навіть годинами) Валерій Миколайович стане керівником Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА. 16 березня він подав декларацію про доходи в НАЗК: останній крок перед «здобуттям» «жирної» посади.

Хто штовхає Валерія Вишиваного нагору? Або точніше запитання має звучати так: хто не дає Валерію Миколайовичу потонути?

Навіть серед місцевого політикуму, у масі своїй – не бридкого та безпринципного - Вишиваний вирізняється.

Так, політичний старт Валерія Миколайовича стався в партії Павла Лазаренка «Громада». До 1999 року Вишиваний – заступник голови Черкаської обласної організації «Громади».

Наступне політичне десятиріччя Вишиваного пов’язане з ВО «Батьківщина». Він був незмінним заступником голови обласної організації «Батьківщини». 2006 року - обраний депутатом Черкаської міськради.

На рубежі «нульових» та «десятих» кар’єра Вишиваного входить у круте піке.

2010 року він балотується у міськраду Черкас в складі умовно прогресивного «Фронту Змін». Однак влітку 2013 року Валерій Миколайович, цілком у традиціях тих часів, стає «тушкою», вступаючи до лав Партії регіонів. Ніякого пояснення радикальної зміни поглядів наш герой не давав…
Супертушкан В. - слуга народу
Регіонал Вишиваний приймає партквиток з рук С. Тулуба, серпень 2013 року

Проте "регіональна" кар’єра Вишиваного була короткою в силу об’єктивних причин – в лютому 2014-го Янукович втік з України, Партія регіонів перестала існувати. Це – кінець?

Якщо про Вишиваного, то навпаки – тільки початок. Бо одразу після революції Гідності екс-регіонал перетворюється на…кандидата від партії «Солідарність» Петра Порошенка. І успішно працевлаштовується директором в територіальному центрі соціальних послуг Черкаського району.

Але й на цьому ще не все. Бо після зміни Порошенка на Зеленського Валерій Миколайович «позеленів», ставши членом політичної партії «Слуга народу». 18 лютого 2021 року позавчорашній регіонал, вчорашній порошенківець і теперішній «слуга» призначається радником Скічка.

Унікальна політична кар’єра людини, девізом якої цілком могла би бути популярна приказка «Мені б гроші та харчі хороші…».

Чинний голова Черкаської ОДА Скічко так надихнувся непростим життєвим шляхом Вишиваного, що менше ніж через місяць після призначення позаштатним радником не зміг встояти й запропонував Вишиваному бути керівником Департаменту соцзахисту. Досвідчений черкаський «тушкан» ось-ось добереться до чималих грошових потоків.

Вмінню перевзуватися у повітрі і використовувати кожну кризу як черговий злет не навчають в університетах. Якби Вишиваний мав хист до літературної праці, міг би спокійно сідати за мемуари на тему «Як стати успішним». Шкода, що біографія Вишиваного з серії «Є що згадати, але – соромно онукам розповісти»…

Юлій Бютов
22.03.2021 17:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter