Синекури для гнучких мудрагелів

Майже синхронно, з різницею у кілька днів, потужно інтелектуально підсилилися як голова Черкаської ОДА Олександр Скічко, так і мер Черкас Анатолій Бондаренко. На початку тижня стало відомо, що радником керівника області став Валерій Вишиваний. Учора ж з’явилася інформація про те, що радником Бондаренка призначено Леоніда Даценка.

Про обох можна сказати словами Булгакова: вони не заслужили Світло. Вони заробили Спокій.
Синекури для гнучких мудрагелів

Обидва – майже аксакали, що лисніють від складного й надзвичайно суперечливого досвіду. І Вишиваний, і Даценко за своє яскраве й багатогрішне життя гарцювали в різних політичних таборах. Траплялося, що змінювали «плюс» на «мінус», гаряче виблискуючи непідкупними очима. Раніше можна було сказати – «відрізняються політичною нерозбірливістю». Але з плином років напишемо емоційно спокійніше: роблячи контраверсійні в моральному плані кроки, набували неоціненний політичний досвід, який і став їм зараз у нагоді.

Так, Валерій Вишиваний манівцями грайливого ведмедика перебігав: з «Батьківщини» - у Фронт Змін; з Фронту Змін – в Партію регіонів; з ПР – у «Слуги народу». Не виключено, що який з етапів політичного становлення Вишиваного залишився поза уваги громадськості. Працював депутатом Черкаської міськради від різних політсил. Навіть вже згаданої «амплітуди коливань» Вишиваного достатньо, щоб зрозуміти: Валерій будь-який незламний хребет зможе навчити гнучкості й вмінню, коли обставини вимагають, - сідати в політичний шпагат.
Синекури для гнучких мудрагелів

Схожа біографія у Леоніда Даценка: УНР, Батьківщина, Відродження…Від націонал-патріотів – до …патріотичних олігархів. В останній рік газета та сайт, що перебувають під творчим кураторством Даценка, цілували мера (звісно, інформаційно) так часто, з таким смаком й в такі закуточки, що той мав вже або одружитися, або віддячити хоч так – синекурою Даценку.

Будь-який радник при номенклатурній голові – це ніби як уособлення мудрості й досвіду. Або в певній професійній царині, або – по життю.

Хитань та кульбітів у радників Вишиваного й Даценка було вдосталь. Ймовірно, саме ними вони набували свою теперішню мудрість. Адже неможливо уявити більш «непильного» підробітку, ніж удавати, що радиш щось першим особам.

Щасливе протирання штанців: морщ лоба, з’являйся іноді на робочому місті та ін віно не дуже верітас.
Синекури для гнучких мудрагелів

Вони не заслужили Світла, але тихі синекури – чом би й ні?

Геннадій Саприкін
24.02.2021 17:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter