Як "бореться" з рейдерами черкаський губернатор Сергійчук

Як "бореться" з рейдерами черкаський губернатор СергійчукОфісу Президента слід уважніше придивитися до Сергія Сергійчука — президентського призначенця в кріслі губернатора Черкащини і, можливо, зробити кадрові висновки, оскільки відгуки про його дії надходять не найприємніші. А область для Зеленського і так проблемна. Про це йдеться в матеріалі Війна за ТЕЦ і фермери без врожаю. Як "бореться" з рейдерами черкаський губернатор Сергійчук на depo.ua.

Однією з головних тем, на яких голова Черкаської ОДА і офіцер запасу СБУ Сергій Сергійчук почав піарити себе, тільки прийшовши на посаду, стала тема боротьби з рейдерством. Але за злою іронією долі вже в перші три місяці в ЗМІ спливли факти біографії Сергійчука, які дають підстави підозрювати у неприємних діях вже самого губернатора.

Буквально за пару тижнів після свого призначення на посаду губернатора Черкаської області, Сергійчук (що став уже четвертим головою Черкаської ОДА за перший рік каденції Володимира Зеленського) з помпою і розмахом заявив про намір рішуче боротися з таким ганебним явищем як рейдерство.

Для цієї мети він урочисто "перезапустив роботу Антирейдерського штабу" в області. На засіданні штабу 9 вересня в присутності ЗМІ Сергійчук заявив, що має намір "перезавантажити структуру так, щоб вона почала працювати результативно і ефективно боротися з рейдерством". Мовляв, штаб при обласній адміністрації створено вже давно, але результатів його діяльності до сих пір немає, але тепер все зміниться, засідання штабу будуть регулярними, а результати не змусять себе довго чекати.

На першому ж засіданні штабу губернатор, разом з представниками правоохоронних органів, розглянув ситуацію з рейдерством в аграрному секторі. Зокрема, були вивчені заяви фермерів, які постраждали через захоплення їхнього врожаю і вимагали відновлення справедливості. Питання були взяті Сергійчуком під особистий контроль. От тільки результати вийшли дещо відмінними від декларованих.

Візьмемо для прикладу одну з гучних справ про рейдерство в області — захоплення врожаю фермерського господарства в селі Журжинці Лисянського району. Одним з потерпілих тоді виявився місцевий фермер Руслан Коваленко, який за наймом організовував збирання врожаю соняшнику на одному з полів іншого фермерського господарства. Озброєні люди напали на Коваленка, побили його і поранили з травматичного пістолета. Після чого самі зібрали врожай.

Коли ця історія потрапила в поле зору Антирейдерського комітету на чолі з губернатором, Коваленко не міг натішитися, чекаючи, що винні в його побитті будуть покарані, йому повернуть відібраний комбайн, а врожай повернеться законному власнику.

Однак вже через місяць після події стало зрозуміло, що фермерів, які втратили урожай, знову обдурили. Після втручання Антирейдерського штабу і губернатора, виявилося, що врожай був вилучений "на відповідальне зберігання" Нацполіцією. Ось тільки зі 120 тонн соняшнику, які були зібрані на спірному полі, на зберіганні виявилося лише 16 тонн. Куди поділися понад сотні тонн — невідомо. Фермери підозрюють, що урожай був проданий за сприяння людей з поліції, а гроші поділені зацікавленими сторонами.

Підозри фермерів в тому, що Антирейдерський штаб на чолі з Сергійчуком швидше сприяє рейдерам, а не бореться з ними, дали підстави багатьом "злим язикам" в Черкасах говорити, що губернатор за допомогою штабу просто перенаправив рейдерські потоки в аграрному секторі.

Ще один кейс, у зв'язку з яким Сергійчука підозрюють у рейдерстві, пов'язаний з війною між облдержадміністрацією та Черкаською ТЕЦ, що розгорілася відразу ж після приходу на посаду нового губернатора.

Сергійчук звинувачує ПрАТ "Черкаське хімволокно", яке орендує потужності ТЕЦ, в необгрунтованому підвищенні тарифів, вимагаючи від бізнесу знизити тарифи на 20-25%, погрожуючи в іншому випадку відібрати ТЕЦ в комунальну власність. У цьому питанні губернатора підтримує мер Черкас Анатолій Бондаренко та комунальне підприємство "Теплокомуненерго". А у ТЕЦ категорично не згодні з думкою Сергійчука та стверджують, що їхні тарифи — одні з найнижчих в країні, а губернатор свідомо розхитує ситуацію, щоб просто "рейдернути" компанію і взяти під власний контроль.

Одним з аргументів на користь версії орендарів ТЕЦ стала курйозна помилка депутата міськради від "Слуги народу" Юрія Котолупа, який забув вимкнути камеру свого комп'ютера після онлайн наради з питання тарифів на ТЕЦ і ретранслював в інтернет свою розмову з Сергійчуком, під час якої вимагав "включити державну машину" проти орендарів ТЕЦ і висловив бажання "порвати" представників бізнесу.

Завдяки цим скандальним історіям за Сергійчуком закріпилася в Черкасах слава людини, пов'язаної з рейдерством. На користь цієї версії виявилися і деякі факти з минулого Сергійчука, які стали відоміими широкому загалу, після того як він став губернатором.

Більшу частину своєї кар'єри Сергійчук провів на різних посадах в СБУ і саме з часом роботи в спецслужбі пов'язано ще одне звинувачення на адресу нинішнього губернатора. У минулому році київський підприємець Олексій Маркусь публічно звинуватив Сергійчука в тому, що той спочатку втерся до нього і його партнерів в довіру, обіцяв як офіцер СБУ допомогу і "дах", але потім нібито відібрав бізнес на суму в 150 млн грн. За версією Маркуся, це сталося на початку 2014 року, коли він, як активний учасник Майдану, опинився за гратами за звинуваченням в організації масових заворушень. Тобто, якщо це правда, то виходить, що Сергійчук скористався тимчасовою слабкістю свого "товариша".

Ще один скандальний епізод, пов'язаний зі звинуваченнями у віджиманні чужої власності, трапився з Сергійчуком буквально за пару місяців до призначення головою Черкаської ОДА. У травні цього року Сергійчук став фігурантом кримінального провадження за статтею "шахрайство". Матеріали цієї справи знаходяться у відкритому доступі, але широко відомо про нього стало після того, як про це повідомив генерал-майор юстріціі Василь Вовк. І хоча у Сергійчука немає в цій справі статусу підозрюваного, свідки саме його звинувачують в організації схеми з шахрайством. Зокрема, нинішнього губернатора Черкащини звинувачують в тому, що він, користуючись своїми зв'язками, намагався вибити у компанії "Слаф Реагент" борг на суму понад 6 млн грн, який компанія йому вже виплатила раніше.

Все це далеко не повний перелік сумнівних моментів у минулому і сьогоденні черкаського губернатора. Останнім часом все частіше на його адресу лунають звинувачення в організації схем в будівництві. Що ж до об'єктивних результатів його роботи на чолі області, то і вони наближаються до нуля — місцеві вибори в області провалені, влада в облраді сформована без участі "Слуги народу", комунікація з місцевими елітами не налагоджена, показники розвитку області також не на висоті. Схоже, маса претензій до Сергійчука в самий найближчий час перевищить певну критичну позначку, після якої Офісу Президента доведеться реагувати.
18.12.2020 15:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter