Вся влада - мультимільйонерам! І це не жарт...

Вся влада - мультимільйонерам! І це не жарт...10 грудня новообрана Черкаська міськрада затвердила новий склад виконавчого комітету та обрала секретаря міськради. Ним прогнозовано став давній політичний та бізнесовий соратник мера Бондаренка Юрій Тренкін «Батьківщина».

Цього ж дня депутати обласної ради обрали Михайла Мушиєка («Батьківщина») заступником голови Черкаської облради. Представникові ОПЗЖ Володимиру Доманському для обрання заступником голови облради не вистачило голосів.

Адміністративно-територіальна реформа в Україні близька до завершення. Повноваження голів ОДА в Україні будуть звужені і губернатори перетворяться на префектів. На противагу повноваження голів обласних парламентів розширюються, і фактично спікери будуть першими за ступенем впливу особами у своїх регіонах.

Тому 10 грудня можна вважати днем, коли Черкаси та область поділили між собою представники трьох потужних кланових угрупувань. Це:

1) «заможні кроти», що об`єдналися в партію «Черкащани»;
Вся влада - мультимільйонерам! І це не жарт...

2) угрупування «Мушиєк-Бондаренко-Тренкін со таваріщі», які впродовж багатьох років по франшизі керують обласною організацією ВО «Батьківщина»;

3) «група Коломойського» або «замайбахівці» той же Бондаренко та нардеп Яценко, який нарешті отримав у вотчину омріяну Умань.

Наявність мера Черкас одразу в двох «клюбах» - не помилка. Так, формально Бондаренко увійшов в орбіту Коломойського. Але ніхто ж не думає, що він вилетів з «орбіти» Тренкіна-Мушиєка-Дисканта.

Одночасно Президент Зеленський, Офіс Президента та партія влади «Слуги народу» опинилися на задвірках. Єдиний представник «Слуги народу» у виконкомі Черкас, юна й чарівна Анастасія Чубіна – то радість для очей, а не про серйозні справи.

Так само серйозного впливу на процеси в області не матиме ЄС – політична сила 5-го Президента Порошенка. Обрання першим заступником голови облради недосвідченого Романа Сущенка – це надзвичайно багато для самого Сущенка, але вкрай мало для ЄС.

Уперше за 29 років існування України, як незалежної держави, жоден політик загальноукраїнського штибу (включно з Президентом Зеленським) не має впливу ані на керівництво Черкаської облради, ані на мерів найбільших міст в області.

Владу в регіоні взяли в руки мультимільйонери – Душейко, Євич, Казарян, Ткаченко, Васецький та інші. Якби журнал Forbes Україна зробив регіональний додаток для Черкаської області, то в ТОП-100 місцевих «корейко» увійшли б вони – депутати облради, мери міст, латифундисти, переробники, забудовники.

Якщо вам потрібні інновації, інвестиції та мрії про якийсь там економічний прорив – вам не до них. Гасло місцевих «корейко» невибагливе: маю гроші, хочу ще… Тепер власники черкаських капіталів, нерухомості й землі отримали реальний вплив на місцеву й обласну владу. І ніякий Янукович, Ющенко чи Порошенко їм більше не указ. А цього хлопчину Зеленського бачили вони в біноклі на Мальдівах у рожевих шортах…
Вся влада - мультимільйонерам! І це не жарт...

10 грудня 2020 року олігархи черкаського розливу остаточно взяли владу й бюджети в свої руки. В сьогоднішніх умовах це теж саме, що в бунтівному Петрограді в 17-му взяти під контроль телеграф, телефон і мости. Ми ще просто не встигли до кінця це усвідомити.

Віктор Борисов
10.12.2020 18:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter