Людина-функція

Людина-функціяЗа півтора роки президентського терміну Володимир Зеленський подарував Черкащині аж трьох губернаторів: Ігоря – не «пойми що», Романа балакучого та Сергія віртуального. Критерії, якими керувався глава держави, призначаючи та звільняючи керівників регіону, - невідомі. Якості, завдяки яким ці талановиті люди спочатку приїжджали в Черкаси, а потім зникали – незрозумілі.

Третій «зелений» голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук працює в Білому домі на Соборній площі вже понад два місяці. Публічності максимально уникає, прес-конференцій та брифінгів не проводить, з черкащанами спілкується через Телеграм-канал.

Причини подібної поведінки легко вгадати. Мосьє Сергійчук володіє українською мовою «зі словником» і невпевнено «плаває» у вирі повітових та губернських справ. Інтернет в подібних випадках, що рятувальний круг: створює ілюзію присутності й контролю, і – приховує наявність слабких місць.

Тобто, фактично голова Черкаської ОДА сьогодні перетворився на голу функцію: без публічних комунікацій і роздумів «на тему» перед телекамерами й «партійно-господарським» активом.

Це доволі незвично. Але чи погано?

Маємо пам’ятати, що в рамках адмінреформи в Україні замість голів ОДА в регіонах працюватимуть префекти. Вони призначатимуться не Президентом, а Урядом. Звітуватимуть про свою діяльність Уряду. І їхнім головним завданням буде контроль виконання державних програм та координація роботи державних органів.

Себто, якщо досі голова ОДА в Україні був напівфеодалом, який «годувався» на відведеній йому території, то під префектом в області слід розуміти певний набір функціональних обов’язків, які слід дисципліновано виконувати. І не більше.

Це означає, що державі по суті не потрібні яскраві префекти. Їм потрібні дисципліновані виконавці.

Тому «віртуальний» голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук – предтеча. Саме такими мають стати представники Президента України в областях вже найближчим часом.

Епоха яскравих криголамів даниленків та держиморд тулубів в областях підійшла до кінця. Замість характерів керуватимуть людини-функції…

Сергій Цюрюпа
05.11.2020 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter