Бондіана або біг на місці

Бондіана або біг на місціЯк стати успішним менеджером, керівником? Насправді це не так вже й складно. Слід просто дотримуватись нескладних правил.

Якщо ти міський голова, маєш визначити напрямки роботи, підібрати відповідального за кожен з них. Бажано, щоб члени команди були компетентнішими, ніж ти. Тому завдання мера просте: уважно вислуховувати фахівців, які тебе оточують, та приймати рішення на підставі аналізу їхніх пропозицій.

Це зовсім не вершина управлінської мудрості. Це правило, що напрацьовано роками, й довело свою успішність.

Анатолій Бондаренко керував Черкасами 5 років (2015-2020 роки). За цей час черкащани стали свідками роботи двох складів виконавчого комітету. Перший склад (так званий «бандитський») був відправлений у відставку у серпні 2017 року. Причина відставки: проведення «закритого» засідання виконкому, під час якого було ухвалено рішення про забудову 13 гектарів набережної обласного центру багатоповерхівками. Міська рада обурилася такому відвертому лобіюванню інтересів кількох забудовників і проголосувала за дочасне припинення повноважень всіх заступників мера Черкас.

До другого складу виконавчого комітету увійшли представники «Батьківщини» (саме від цієї партії балотувався в мери в 2015 році Бондаренко) та депутати міськради від «Свободи».

І в першому, і в другому виконкомах Бондаренка не було людей, які б займалися стратегічними напрямками – пошуком інвесторів, створенням нових робочих місць, перетворенням міста на туристичний центр тощо. Члени двох виконкомів Бондаренка бурхливо обговорювали, куди саме спрямовувати кошти бюджету розвитку міста. І займалися самопіаром.

По суті 5 років Бондаренко працював у міській раді без однодумців. І перед цими місцевими виборами заявляв, що зрозумів: без власної команди очільнику міста неможливо займатися перетвореннями, бо весь час витрачається на балансування між різними групами впливу.

Було б логічно, коли б Бондаренко запросив до нової команди (нещодавно мер Черкас став членом партії «За майбутнє» й очолює список цієї політсили в міську раду) фахівців, які мають відповідний багаж знань, власну позицію, є професіоналами. Цей підхід свідчив би про те, що за 5 років з політика-початківця Бондаренко перетворюється на серйозну політичну фігуру.
Бондіана або біг на місці

Проте побіжний аналіз списку партії «За майбутнє» до міської ради Черкас свідчить про те, що Бондаренко мало що за 5 років зрозумів та майже нічому не навчився.

Як-то кажуть, ближче до персоналій з першої десятки партії «За майбутнє» до міськради Черкас.

До неї, зокрема, Бондаренко увів Андрія Мушиєка, члена того самого «бандитського» виконкому. У Андрія Михайловича є надзвичайна перевага перед рештою – він є сином Михайла Мушиєка, заступника голови Черкаської облради, багаторічного партнера Бондаренка в політиці та бізнесі. Михайло Мушиєк – провідний забудовник житлових комплексів на черкаській «Митниці». І входження його сина до команди Бондаренка на наступну каденцію – промовисте і не потребує ніяких додаткових роз’яснень.

Далі йде багаторічний соратник Бондаренка Геннадій Шевченко. Теж входив до складу відставленого в 2017 році «бандитського» виконкому. У різні часи був водієм та охоронцем Бондаренка. Фахівець з виконання найбільш делікатних доручень шефа. Не є фахівцем в жодній з галузей, крім однієї – догоджати Бондаренку. За будь-яку ціну.
Бондіана або біг на місці

Особливу увагу слід приділити підприємцеві Андрію Колесниченку. Структури, до яких він має відношення, брали участь у тендерах на ремонт доріг у Черкасах. При цьому Нацполіція відкривала кримінальні провадження за фактами нецільового використання бюджетних коштів цими структурами (докладніше тут і тут ). Тобто, Андрій Колесниченко є визнаним майстром з освоєння бюджетних коштів, а не спеціалістом, який міг би інтелектуально підсилити той чи інший напрямок у команді Бондаренка.

Напівлегендарною є постать керівника КП «Черкаситеплокомуненерго» Павла Карася. Лікар-хірург за освітою, Павло Карась став анекдотичним персонажем на чолі місцевої теплоенергетики. Прославився після нападу на його будинок таємничих зловмисників. Ті викрали у Карася два коштовні авто. І пообіцяли повернутися. Якщо він і надалі займатиме «принципову позицію». Після такого нещастя на «Черкаситеплокомуненерго» замовили оренду Mazda СХ-5 за 400 тис. грн.. Карась простодушно пояснював, що він часто їздить у Київ у відрядження. Не маршруткою ж такій солідній і принциповій людину користуватися…
Бондіана або біг на місці

А яким може бути інтелектуальний внесок у розвиток Черкас з боку креативної директорки банно-оздоровчого комплексу «Банбас» Ірини Моложавої? При всій повазі до майстрині з організації відпочинку в лазні, сауні, басейнах та на більярді.

У команді «За майбутнє», яку веде до міськради Бондаренко, на прохідних місцях немає науковців, виробничників, економістів. Значна частина команди Бондаренка є професіоналами однієї справи: освоєння коштів міського бюджету.
Бондіана або біг на місці

Бондаренко справді нічого за 5 років не зрозумів та нічому не навчився…

Юлій Бютов
23.10.2020 09:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter