Як купити іномарки, землю та побудувати маєток, не маючи заощаджень? Майстер-клас від «безготівкого» мера Черкас Анатолія Бондаренка

Наприкінці вересня обласна виборча комісія зареєструвала список кандидатів до Черкаської обласної ради від партії «За майбутнє», яку очолює Ігор Палиця - народний депутат та молодший бізнес-партнер скандального мільярдера Ігоря Коломойського. У Черкаській області куратором партії, яку в народі прозвали «За майбах» (Maybach - німецький виробник розкішних авто), став скандальний народний депутат Антон Яценко.

А ось першим номером у виборчому окрузі №1 (Придніпровський район міста Черкаси) стала дружина міського голови Черкас Анатолія Бондаренка Валерія. Як влучно зазначило видання 18000, до цього дружина мера не помічалася в інтересі до публічної політики, час від часу коментуючи ситуацію в місті своїми постами у соціальних мережах або ж коментарях. Зокрема, ще на початку мерської кар’єри свого чоловіка Валерія Бондаренко радила містянам «не скиглити та самим брати до рук лопати і прибирати сніг». Тому крок Валерії Олександрівни слід розцінювати не інакше як продовження сімейного політичного підряду. Її чоловік Анатолій, як відомо, є кандидатом у мери Черкас від партії «За майбутнє».
Як купити іномарки, землю та побудувати маєток, не маючи заощаджень? Майстер-клас від «безготівкого» мера Черкас Анатолія Бондаренка

Чому мер Черкас відправив дружину «штурмувати» обласну раду? Скоріше за все вона потрапила у шорт-лист партії «За майбутнє» за власною квотою Анатолія Бондаренка в результаті його домовленостей з Яценко. «Шкурні» відповіді можна знайти також у деклараціях , які мер Черкас зобов’язаний подавати в Національне агентство запобігання корупції. Там можна побачити, що він та його дружина з 2014 року обзавелися декількома земельними ділянками. Більше ясності додає інша інформація, яка є в офіційних реєстрах нерухомості. Всі ці «дрібні» ділянки зібрані у велике угіддя площею більше ніж три тисячі квадратних метрів у селі Лисянка між Черкасами та Уманню (тут він народився, а згодом очолював селищну раду та Лисянську районну адміністрацію). І саме тут у минулому році дружина Бондаренко побудувала сімейний новий особняк більш ніж на півтисячі квадратних метрів.

Очевидно, що такий розклад має свій сенс. Було б підозріло, якби за каденцію мера Бондаренко з членами його сім'ї обзавівся елітною нерухомістю та земельними ділянками у межах підконтрольного йому, як міському голові, міста. Але за оманою цієї логіки ховається інший факт. У деклараціях Бондаренка, який став мером після того, як працював в компанії «Нібулон» на керівній посаді, ні за 2015 рік, коли він став мером, ні за 2019 рік - остання, яка є в наявності - не вказано жодних готівкових заощаджень та жодної копійки на рахунках у банках. Повірити у таке в українських реаліях просто неможливо. У цьому плані Бондаренко майже унікальний посадовець, абсолютна більшість з яких - від міського голови до президента країни - бодай частину грошей зберігають «під матрацом».

Наприклад, у дружини Антона Яценка задекларовано 8,8 мільйона гривень (в нього самого «кешу» немає); брат Анатолія Бондаренка Микола офіційно задекларував 50 тис. гривень «кешу», коли був заступником сільского голови Лисянки; мер Умані Олександр Цебрій, згідно декларації, має 125 тис. гривень готівки, а голова Черкаської обласної Ради - 10 тис. доларів (втричі більше має його дружина). А от мер Черкас, якщо вірити його декларації, та його дружина не мають жодних заощаджень.

Більше того, сумарні доходи Бондаренків у 2019 році, згідно офіційної декларації, склали близько 2,4 млн гривень. Майже половину цих грошей принесла Валерія, яка, як фізична особа-підприємець, займається постачанням продуктів харчування, володіючи магазином у Лисянці, та іноді приймає участь навіть у невеликих тендерах. Зовсім недавно, наприклад, сільрада в Лисянках купила у неї 30 упаковок морозива на 180 грн. Все це - доходи чималої родини із шістьох людей, і, до речі, ці гроші не є чистим прибутком (та ж Валерія має платити зі своїх доходів зарплатню робітникам та податки).

Звичайно що для пересічної сім’ї - це ціла купа грошей. Але навряд чи пересічний черкащанин зможе з цих грошей сумлінно відкладати так, щоб відбудувати собі шикарний особняк на півтисячі квадратних метрів, обзавестися елітними автомобілями (особливо мер Черкас полюбляє марки Mercedes та Lexus) і тисячами квадратних метрів землі (за час, коли Бондаренко став мером, активи його родини збільшились до 3,124 тис кв. м.). Можливо, розуміючи, що кількість та якість нажитого майна ну ніяк не співпадає з офіційними доходами, мер вирішив задекларувати, що заощаджень в нього не буває взагалі - мовляв, все, що заробляє, до копійки витрачає. Але насправді декларування «нулів» працює тільки проти нього - бо в нашій країні повірити, що в мера обласного центру немає ніяких грошей, не зможе навіть дуже наївна дитина.

Дмитро Ігнатенко
16.10.2020 11:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter