Тимошенко в Черкасах «врізала» по Бондаренку. Це кінець?

Упродовж багатьох років безмежне терпіння Юлії Тимошенко до витівок та відвертих зальотів Анатолія Бондаренка можна було б порівняти хіба що з всепрощенням Марини Владі до Висоцького. Здавалося іноді – щоб не утнув Анатолій Васильович, «Батьківщина» закриє очі на все.
Тимошенко в Черкасах «врізала» по Бондаренку. Це кінець?

Не «побачить» скандалу з фальшивим диплом про вищу освіту, через який Бондаренка в 2005 році звільнив з посади голови Лисянської РДА тодішній Президент Віктор Ющенко.

Не «помітить», як в 2012 році на парламентських виборах на території всіх округів партія отримала незаперечну перевагу по спискам, але перемогу на мажоритарних округах здобували переважно провладні «позапартійні» кандидати. У Черкаській області багато хто відкрито звинувачував лідера обласного штабу БЮТ Бондаренка в продажу округів «грошовим мішкам». Але на Турівській у Києві цих звинувачень не «чули» та розслідування поведінки Бондаренка не робили.
А в 2013-2014 роках Тимошенко «не звертала уваги» на те, що формальний лідер черкаської опозиції Анатолій Бондаренко відверто підігравав одіозному губернатору Черкащини регіоналу Сергієві Тулубу.

За лаштунками партійне начальство не раз і не два влаштовувало Бондаренку добрячого прочухана. Однак на публіку ці внутрішньопартійні розбори не виносилися.

Останній раз лідерка Батьківщини стала на захист Бондаренка зовсім недавно, в травні 2020 року. Як раз тоді в Черкасах виконавчий комітет скасував частину карантинних обмежень, запроваджених через пандемію коронавірусу. Бондаренко отримав «на горіхи» від Зеленського та Авакова. Тоді разом з Бондаренком на допит у прокуратуру прибули народні депутати від батьківщини, а сама Юлія Володимирівна заявляла, що «Черкаси стали символом опору всієї країни подвійним стандартам», а Бондаренко є першим мером, який «зважився стати на захист людей від несправедливості».

Однак і безкінечному терпінню Тимошенко прийшов кінець.

14 жовтня в Черкасах лідерка Батьківщини різко пройшлася по біганині Бондаренка з партії в партію.

«…Є не дуже приємні речі, що мер який був багато років у “Батьківщині” зараз пішов в партію “За Майбутнє”, - сказала Тимошенко журналістам. -Ми знаємо чому він туди пішов, ми знаємо за що він туди пішов. І мені дуже прикро і боляче що таке відбувається. Всі знають хто стоїть за цією партією…»
Тимошенко в Черкасах «врізала» по Бондаренку. Це кінець?

Тимошенко – досвідчений політик. Вона як ніхто вміє, не називаючи прізвищ, дати зрозуміти кожному, що вихід з Батьківщини та вступ Бондаренка в «Майбах» – факт політичної корупції…І людина, яка на це зважилася, в її очах є банальним зрадником.

Прикмітно, що на обличчі лідера черкаської Батьківщини Юрія Тренкіна під час цих слів не здригнувся жоден м’яз. Зовсім незрозуміло, як тепер він, Роман Дискант та інші відомі батьківщинівці, багаторічні соратники та ділові партнери Бондаренка поведуться в нових політичних реаліях. Чи може ворог Тимошенко бути їх другом і соратником?

Для Бондаренка персонально заява Тимошенко – удар під дих. Попри падіння популярності Батьківщини в цілому по Україні, Черкаська область – одна з базових для біло-сердечних. Тому заява Тимошенко про Бондаренка відчутно відкусить від «рейтингового бублика» мера Черкас за півтора тижні до виборів.
Про перемогу в першому турі, в незворотності якої переконувала команда Бондаренка ще місяць тому, вже забуто. Очевидно, що міського голову в Черкасах обиратимуть у двох турах. І Бондаренка з безсумнівного фаворити виборчих перегонів ще місяць тому перетворюється на вразливого кандидата з безліччю слабких місць.

Що мають думати пенсіонери Черкас після того, як мер Бондаренко демонстративно заявив, що запровадження обмежень помаранчевої зони в місті – передчасне? Він піклується про наповнення бюджету? Чи зовсім не думає про життя пенсіонерів – найвразливішої категорії людей, для яких інфікування COVID-19 – реальна небезпека.

В останні дні перед виборами, думається, на Бондаренка ще чекають несподіванки. І в тому, що вони будуть невеселі, сумнівів майже немає.

Юлій Бютов
15.10.2020 20:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter