Що Бондаренко може запропонувати Коломойському? Тільки Черкаси…

Що Бондаренко може запропонувати Коломойському? Тільки Черкаси…Для значної частини жителів Черкас літні хитання міського голови Анатолія Бондаренка по різним політичним проектам були несподіваними. Адже впродовж багатьох років він був членом партії «Батьківщина», очолював Черкаську обласну організацію цієї партії, провів кілька виборчих кампаній в області на чолі штабу «Батьківщини» (БЮТ) і традиційно вважався «людиною Тимошенко». Більше того, під час останніх парламентських виборів влітку 2019 року Юлія Тимошенко навіть пропонувала мерові Черкас місце у прохідній першій двадцятці партійного списку. Бондаренко відмовився, пояснивши рішення тим, що «прагне працювати на благо жителів Черкас».

Однак у липні 2020 року політична поведінка Бондаренка стала схожою на рухи нетверезого танцюриста.
Що Бондаренко може запропонувати Коломойському? Тільки Черкаси…

3 липня він бере участь в установчому з’їзді партії «Пропозиція». Цей партійний проект заснували мери кількох українських міст. Неформальним лідером «Пропозиції» на момент утворення був міський голова Дніпра Борис Філатов. Хоча Бондаренко перебував на з’їзді у статусі запрошеного гостя - йому надали слово для виступу. І, враховуючи кількамісячні публічні контакти з Борисом Філатовим, все йшло до того, що мер Черкас ось-ось поміняє партійний квиток у кишені – «батьківщинівський» на «пропозиційний".

І справді - 24 липня Бондаренко заявив, що виходить з «Батьківщини». Але 30 липня міський голова Черкас провів у Києві прес-конференцію…з лідером партії «За майбутнє» Ігорем Палицею. Виступаючи перед журналістами, Бондаренко проінформував, що вступає до партії «За майбутнє», в партію, яку в українському політикумі традиційно пов’язують з Ігорем Коломойським.
Що Бондаренко може запропонувати Коломойському? Тільки Черкаси…

Звісно, що в «Пропозиції» (та й у «Батьківщині» також) були здивовані непослідовними, м’яко кажучи, кроками мера Черкас. Кілька видань після спільного виступу Палиці та Бондаренка поширили слова анонімного джерела, який заявив, що між лідерами «Пропозиції» та Бондаренком була неприємна розмова, в ході якої мер Черкас пояснив свої дії тим, що йому було зроблено пропозицію, від якої він «не зміг відмовитися».

Чи можна дати раціональне пояснення діям Анатолія Бондаренка? Авжеж, це зовсім не важко.

І відштовхнутися слід від пам’ятного рішення виконавчого комітету Черкас від 30 квітня 2020 року. Тоді в місті було значно пом’якшено режим карантину, встановленого в Україні через пандемію коронавірусу. Для України це був перший випадок, коли місцева влада фактично пішла на конфронтацією з центральною владою через COVID-19. Хоча формально Бондаренко в цей день був у відпустці, саме він став людиною, яка взяла на себе політичну відповідальність за рішення виконавчого комітету. Це призвело до публічного обміну уколами між Президентом Зеленським, міністром внутрішніх справ Аваковим та Бондаренком. І паралельно – до зростання впізнаваності мера Черкас в масштабах України.

На хвилі «хайпу» мер Черкас відчув, що «Батьківщина» перестає задовольняти його політичні амбіції. Для Тимошенко та її оточення він, звісно, впливова фігура, але – політик регіонального значення. Пристати до «Пропозиції» було б логічно, але…

Справа в тім, що і мера Черкас за 5 років роботи в міській раді накопичилося чимало «скелетів у шафі». Контролюючі органи, прокуратура мають величезну кількість неприємних для Бондаренка запитань стосовно правомірності використання бюджетних коштів. Дійшло до того, що керівники двох департаментів у міськраді Черкас кілька місяців блокують перевіряльникам Держуадитслужби доступ до документації. Якщо додати до цього відкрите незадоволення поведінкою Бондаренка з боку Президента та його Офісу, мер Черкас може стати доволі проблемним «активом» для будь-якого політичного проекту.

Можна скільки завгодно кричати про політичні переслідування. Алеякщо ревізори таки доведуть неефективне використання коштів міської казни в Черкасах? Скандалів, про які писала преса щодо «дивного», м’яко кажучи, розподілу бюджетних ресурсів у Черкасах – більш ніж достатньо.

Тому Бондаренку відверто потрібний новий політичний «дах», під яким можна буде «сховатися» у разі проблем з черкаською прокуратурою та перевіряльниками з інших контролюючих структур. Вплив Тимошенко в українській політиці в останні 2 роки вже не такий, як раніше. А Коломойський - один з провідних гравців в Україні. Його політичний та економічний вплив – незаперечний. А репутація залаштункового «рєшали» багатьох складних проблем – саме те, що може знадобитися Бондаренку вже в найближчі місяці. При будь-якому результаті, який він здобуде на місцевих виборах у жовтні.
Що Бондаренко може запропонувати Коломойському? Тільки Черкаси…

У цьому розрізі слова Бондаренка про зроблену йому пропозицію, від якою було неможливо відмовитися, стають абсолютно зрозумілими. Він отримує від партії «За майбутнє» (читай від Коломойського) гарантії персональної безпеки. А олігарх через нього – доступ до ласих шматків комунальної власності, на які ще можна накласти око.

Взаймовігідний «чендж», як не крути. Але слід добре розуміти: пішовши на змову з Коломойським, Бондаренко «підстелив собі травку» на випадок майбутніх проблем. І обмінним фондом, який він може віддячити одіозному олігарху, є Черкаси.

Денис Сирцов

05.10.2020 09:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter