Не зв'язуйтесь з прокурорами. Особливо - з колишніми

Для кожної людини втрата високої посади– сильний стрес. Це стосується президентів, голів рад директорів, військових, ректорів вишів та директорів підприємств. Шукають своє місце під сонцем прокурори та мєнти.

В останні два роки доволі несподівано в публічні персони вибився колишній прокурор Черкаської області Олександр Литвин. Обласну прокуратуру він очолював з 2001-го по 2005 рік, пішов з посади після Помаранчової революції, як один із символів попереднього режиму. За багатьма інсайдами, 2019 року Литвин плекав надію та мав певні шанси на те, щоб обійняти посаду голови Черкаської ОДА…

Що ж могло поєднувати Володимира Зеленського, з яким 73 % українських виборців пов’язали сподівання на нове життя, та людину, яка була символом кучмізму у крайніх формах?

«Зірка» прокурора Черкаської області Олександра Литвина яскраво засяяла в березні 2002 року. Після «наїзду» на черкаську друкарню МП «Республіка» місцевого ОМОНу та прокуратури. Тоді прізвище Литвина увійшло до славної когорти людей, з яким українці пов’язали поняття «кучмізм».

У березні 2002 року в МП «Республіка» друкував газету «Свобода» її на той час головний редактор Олег Ляшко. …Щоб зрозуміти ситуацію повною мірою, слід на мить забути того Ляшка, який в останні роки закарбував свій образ вилами, словом «скотиняка» та девіантною поведінкою.

У березні 2002 року опозиційний до Кучми журналіст Ляшко балотувався до Верховної Ради по одному з мажоритарних округів Києва. По цьому ж округу до парламенту йшов і чинний тоді Генпрокурор Михайло Потебенько.
Не зв'язуйтесь з прокурорами. Особливо - з колишніми

Потебенько тоді для вільнолюбивої України був, що червона ганчірка для андалузького бика. Він публічно «дуркував» у справі про вбивство Георгія Гонгадзе. Запам’ятався «потебенькизмом» «хфальш» - про плівки майора Мельниченка. Тому в громадській свідомості в 2002-му році ситуація мала такий вигляд: прогресивний опозиціонер Ляшко бився за перемогу зі стовпом кучмізму.

Зрозуміло, що друкувати опозиційну газету в столиці було надзвичайно важко. Ляшко домовився з Черкасами. І в середині березня вночі віз до Києва 107-тисячний наклад «Свободи», повністю присвячений Потебеньку. Не доїжджаючи до кордону Київської та Черкаської областей, бус зі «Свободою» зупинили невідомі. Увесь наклад був кинутий в малюсіньку річку Супій…

Коли наступного дня Ляшко повернувся до Черкас, щоб повторно надрукувати спецвипуск про Потебенька, в друкарню увірвалися кілька десятків правоохоронців. Газеті про Потебенька дійти до київськиї виборців не судилося...
Не зв'язуйтесь з прокурорами. Особливо - з колишніми

Опір навалі захисників правопорядку чинили Оляг Ляшко та випадково присутній на той момент в друкарні відомий журналіст Леонід Туменко.

Ідейне прикриття черкаській міліції здійснювали підлеглі Литвина - працівники черкаської прокуратури. Майже через рік, 5 лютого 2003 року, Соснівський райсуд визнав Олега Ляшка винним у тому, що він загрожував і чинив фізичний опір співробітникам міліції і прокуратури при проведенні обшуку в друкарні МП “Республіка”.

Черкаські прокурори переконали суд, що 70-кілограмовий Ляшко та пенсіонер Туменко брутально обійшлися з кількома десятками спец призначенців на території типографії.

- Ганьба продажному черкаському суду! – закричав Ляшко після того, як суддя Алла Чечот озвучила вирок.

На той момент у Черкасах міліція, прокуратура та суди працювали синхронно, як одне ціле. Фактично перемогу Потебеньку на окрузі в Києві кував Литвин у типографії «Республіки» в Черкасах. І Потебенько таки переміг.

Чудові були часи…
Не зв'язуйтесь з прокурорами. Особливо - з колишніми

Так от, після таких гучних «звитяг» сидіти б Олександру Литвину в адвокатській конторі та допомагати клієнтам. Проте в 2019 році в Черкасах почали говорити про те, що організоване угрупування з колишніх прокурорів та представників місцевого бізнесу…представляють у регіоні інтереси Зеленського. Називалися прізвища вже згадуваного Олександра Литвина, а також - колишнього першого заступника прокурора Черкаської області Володимира Вегери та співвласника черкаського готелю «Апельсин» Сергія Зозулю.

Деякі ЗМІ писали про те, що супроводом виборчої кампанії Зеленського зимою та навесні 2019 року займалося місцеве адвокатське об’єднання «Віб енд компані», яким керує Вегера. А організаційну роботу проводив сам Литвин. Проте відомо про це виключно зі слів самого Литвина. Жодної публічної дії з боку цих добродіїв під час виборів на Черкащині не було зафіксовано. І результат Зеленського в області - це результат Василя Голобородька, а не Олександра Литвина.

Однак не секрет, що навесні 2019 року Олександр Литвин розглядався в Києві, як претендент на посаду голови Черкаської ОДА. Не вийшло. А після призначення у липні 2019 року на цю посаду Ігоря Шевченка, прізвище Литвина теж згадувалося в переліку тих, хто може увійти до команди голови облдержадміністрації. Проте й цього разу не судилося.

Зараз Олександр Литвин на чолі громадської організації «Ошукана українці», яка вимагає…оголошення імпічменту Володимиру Зеленському і заборони партії «Слуга народу». Той, хто мав намір стати Першим Слугою на Черкащині, тепер прагне заборонити «Слуг…» в Україні взагалі.

Між тим, одним з 10-ти помічників «Слуги народу», нардепа по 195 ТВО Олега Арсенюка працює син Олександра Литвина – адвокат Микола Литвин. Як йому бути, коли батько досягне успіху і заборонить «його» нардепа?

Зеленському та Разумкову урок – не зв’язуйтесь при розбудові партії з прокурорами. Особливо – колишніми.
Не зв'язуйтесь з прокурорами. Особливо - з колишніми

А от за Литвина можна тільки порадіти. Людина знайшла себе. Відставний прокурор, що бореться за імпічмент Президенту – звучить гордо. І «лупати» йому тепер «сю скалу» до повної перемоги))

Сергій Цюрюпа
18.08.2020 17:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter