Піраміда Маслоу по-черкаськи

Піраміда Маслоу по-черкаськиАнонімне джерело в правоохоронних органах інформує, що вбивство Юрія Ботнара готувалося групою осіб. А саме: депутатом Черкаської міськради, вихідцем з кримінальних кіл і діючим співробітником Головного управління Національної поліції в Черкаській області.

Абсолютно непродуктивно здіймати руки до неба та істерити в стилі Юлії Тимошенко або Петра Порошенка. Місто Черкаси перетворилося на казна що?

Спокійно, Іполіте, спокійно…Місто Черкаси, як і решта міст України, живуть в такому режимі останні 15-20 років. Живуть в системі, яка функціонує за своїми правилами та має вибудовану ієрархію.

Це теж своєрідна піраміда Маслоу, знизу якої – ті, хто існують на зарплати та пенсії. А от нагорі піраміди - неприродне, як на перший погляд, переплетіння з колишнього криміналітету, депутатів різних рівнів, працівників силових структур, чиновників та представників бізнесу.
Піраміда Маслоу по-черкаськи

Саме система стримувань і противаг на верхівці піраміди Маслоу по-черкаськи визначає правила гри в місті. Рівень цієї системи, як на дикому Заході на початку 19-го століття. Просто перечитайте найкращі оповідання О’Генрі, щоб зрозуміти психологію людей, які живуть сьогодні в Україні за правилами XIX століття з дикого Заходу(щоправда, стріляють у Черкасах значно менше, ніж в О’Генрі). Але Бог для всіх один – гроші. Багато грошей. Краще – непристойно багато.

Називати цю систему конкуренцією організованих злочинних угрупувань буде неправильно. Бандити залишилися в 90-х роках. Учорашні бригадири, пацани та бійці, сьогодні – бізнесмени та чиновники. Вони снідають у товаристві працівників прокуратури, п’ють каву вдень зі «своїми» працівниками СБУ та вечеряють у добірному товаристві суддів або депутатів міської ради.

У Черкасах джерел збагачення не так вже й багато. Зокрема, земля та будівництво й підряди на ремонти доріг та крупних об’єктів. За право доступу до цих шматків пирога в Черкасах змагаються одне з одним представники організованих угрупувань вузьких кіл добірної громадськості.
Піраміда Маслоу по-черкаськи

Поява на верхівці черкаської «піраміди Маслоу» таких «оскаженілих» як Юрко та його голодні свободівці – неспокій для системи. Вони країв не бачать та грають не за правилами. Тому спроба одного з таких угрупувань прибрати Ботнара – логічна в рамках системи. «Не по чину бере»…

Слід визнати, що подібна система цілком відповідає сьогоднішньому розвитку українського суспільства. У ньому показна набожність уживається з оскаженілою гонитвою за наживою, патріотизм існує поруч з бажанням вкрасти в рідної країни стільки, скільки унесеш.

Вибір навесні 2019 року президентом позасистемного Зеленського –бунт більшості українців проти такого стану речей. Але поки критична маса українців не усвідомить, що для руйнації такої системи слід стати свідомими й організованими громадянами – змін не буде. Вже восени 2020 року на місцевих виборах ми будемо бачити змагання всіх охочих за право видертися на верхівку піраміди…

Сергій Цюрюпа
17.07.2020 11:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter