І Геракліта не пошкодували...

І Геракліта не пошкодували... Здається, в історії філософії до вчорашнього дня не було опонентів, що намагалися спростувати постулат Геракліта про те, що в одну річку не можна увійти двічі. Однак в СБУ вважають, що таки можна…

15 липня близько 16.00 прес-служба УСБУ в Черкаській області поширила інформацію про викриття чергового «антиукраїнського агітатора» в Черкасах.

Як йдеться в повідомленні спецслужби, «агітатор» займався поширенням інформації, «спрямованої на розпалювання релігійної, міжнаціональної ворожнечі і підтримку сепаратизму» на «замовлення російських кураторів».

Щоправда, проілюстроване дане повідомлення було замуленою фотографією півторарічної давнини під час обшуку в письменника Олега Слєпиніна. Подія трапилася 13 березня 2019 року (Провінція писали про це тут).

Інформацію прес-служби черкаського УСБУ «розшарили» кілька десятків інформаційних ресурсів – черкаських та загальноукраїнських.

Що, невгамовний Олег Семенович продовжує свої ризиковані експерименти на ниві критики ПЦУ й Томоса?

…Пересічний мозок не здатен збагнути логіки в діях та заявах СБУ. Те, що вчора вони видали за свіже викриття «антиукраїнського агітатора» - банальний повтор того, що вже було 13.03.2019. Хіба що Слєпиніну додали ще й підтримку діяльності ватажків ДНР/ЛНР.

Видати одне «викриття антиукраїнського агітатора» за два, не позичаючи в Сірка очі, - вміти треба.

Повторювати ахінею, яку вже півтора роки не може звести до купи УСБУ в Черкаській області та Нацполіція, - не буду. На цю тему вже було написано тут і тут.
Суть справи залишається тією ж.

У країні, де церква відокремлена від держави, громадянину інкримінують ст. 161 ч. 1 ККУ(«умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової та релігійної ворожнечі…» за критику створення ПЦУ та отримання нею Томоса. При тому, що Слєпинін заперечує авторство даних матеріалів. При тому, що аналогічні критичні зауваження і в 2019 році, і сьогодні висловлюють багато відомих в Україні політиків, громадських діячів та священнослужителів. До яких СБУ та Нацполіція не мають претензій.

Те, що в березні 2019 року, було спробою заробити бали в очах тодішнього Президента, зараз, через півтора роки, - є по суті абсурдним посміховиськом.
І Геракліта не пошкодували...

Однак сьогодні Придніпровський райсуд міста Черкаси… задовольнив клопотання слідчого управління ГУНП у Черкаській області, яке просило для 65-річного Слєпиніна посадити під домашній арешт на 2 місяці. Через півтора роки після обшуку і відкриття кримінального провадження (!?) Мовляв, письменник може тиснути на свідків та експертів.

Правоохоронці вже багато місяців не повертають вилучені у Слєпиніна комп’ютер та ноутбук. Письменник не має можливості працювати над романом, який писав впродовж останніх років.

Півтора роки УСБУ в Черкаській області, Нацполіція та прокуратура, всупереч логіці, Конституції та здоровому глузду удають з себе боронителів неіснуючої поки що клерикально-поліцейської держави. Навіть Геракліта не пошкодували. Що там вже Слєпиніна…

Віктор Борисов
16.07.2020 18:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter