Коронавірусний бунт

Коронавірусний бунт У Черкасах, як і в Україні, під час карантину влада не може створити людям умови для того, щоб заробити собі на хліб. Цю нездатність останніми днями було частково компенсовано видовищами.

Коронавірусний бунт Бондаренка зробив його популярним медійним персонажем в Україні. Мер Черкас «здійснив постріл» саме тоді, коли це слід було зробити. Коли влада на місцях – в умовах цугцвангу (в шахах – положення, в якому будь-який хід призведе до погіршення становища).

Усі рішення – погані.

Сидіти вдома й не наражатися на небезпеку інфікування? Без засобів для існування безкінечно сидіти неможливо. Небезпечно для здоров’я і в медичному аспекті, і в психологічному.

Поступово послаблювати карантин для підприємців, магазинів, ринків, перукарень? Ризикувати неконтрольованим зростанням кількості інфікованих.

Нічого не робити й щоранку вести лік кількості хворих та тих, хто одужав? Самогубство.

Тобто, кожне рішення містить високі ризики. Але ухвалювати якесь треба, інакше ризик соціального вибуху перетвориться власне на вибух.

Хто або що спонукало Бондаренка на бунт проти центральної влади та персонально президента Зеленського? Ризикну написати: ніхто. Він діє самостійно й ситуативно.

Будучи надзвичайно мутним діячем на рівні Черкас, на загальноукраїнському рівні Бондаренко став називати речі своїми іменами.

Що правила гри в «Україні Зеленського» - не однакові для всіх, отже– несправедливі. Що ми сьогодні живемо в умовах диктатури, але не помічаємо цього через слабкість диктатора. Що Зеленський, Шмигаль та Аваков не мають переконливих відповідей на цілий ряд питань, і при цьому розмовляють з мерами – звисока та «через губу».
Коронавірусний бунт

Бондаренко за складом характеру – не шахіст. Наважившись на бунт, він діє за відомим принципом Остапа Бендера: перший хід – Е-2-Е4, а далі – за обставинами. Невміння прораховувати дії наперед парадоксальним чином стали перевагою. Бо мер Черкас діє алогічно й незрозуміло для набундюченого й пихатого Києва.

Жорстко поставити його на місце - проблемно. Бо те, що кострубато говорить Бондаренко, поділяють ті мери, які вміють прораховувати наперед – Садовий, Філатов, Кернес. Наїзд на Бондаренка спровокує відкриту фронду з боку місцевого самоврядування.

Коронавірусний бунт Бондаренка показав: моновлада в Україні – слабка. При цьому не має ані інтелектуального багажу, щоб пропонувати країні та активній її частині адекватний шлях розвитку, ані волі для застосування насильства проти «бондаренків».
Коронавірусний бунт

Тому, не маючи жодних ілюзій відносно особи мера Черкас, - його коронавірусний бунт – корисне відерце холодної води на голову Зеленському…

Олександр Арабач
05.05.2020 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter