Гавань криголаму М.

Минулої п’ятниці 44 депутати Черкаської обласної ради підтримали обрання Михайла Мушиєка заступником голови обласної ради.

Нагадаємо, що Черкаська облрада вдруге обговорювала кар’єрну долю Михайла Григоровича. Уперше його призначення однією реплікою зірвав щойно тоді призначений голова ОДА Боднар.

Голосування в облраді було умовно таємним. Біля скриньки чергував представник «силового блоку» «Батьківщини» Віталій Чен, депутати, що кидали бюлетені, фактично демонстрували Чену, як вони проголосували.

Резонансною стала заява Мушиєка відносно того, що він відмовляється отримувати зарплату на посаді. Щоправда заява прозвучала неоднозначно: ряд ЗМІ зрозуміли її так, що заступник голови облради відмовляється тільки від премій, інші – що взагалі відмовляється від грошей.

Насправді, одному з провідних забудовників Черкас питанні зарплати в облраді важливе, але не дуже.

Що ж потрібно людині з «сильно розвиненими розумовими здібностями», багатою духовно та не тільки за 10 місяців до місцевих виборів? Навіщо він вперто добивався крісла?

Як не дивно, відповіді на ці питання звучать як раціонально, так і не зовсім. Звісно, Михайло Григорович братиме активну участь у місцевих виборах. З притаманною йому політичною грацією працюватиме як на свій персональний мандат, так і на підсумковий результат партії «Батьківщина».
Гавань криголаму М.

Також з крісла заступника голови Черкаської облради дебати з прокуратурою, що вперто підсовує Михайлові Григоровичу під ніс неароматне гроно зі статей КПК, можна проводити значно впевненіше.

Проте для Мушиєка важливо не лише це. Він за характером є людиною, для якої вкрай важливі репутаційні «хфейерверки». Наприклад, Володимир Висоцький увійшов у радянську культуру, як «Висоцький». Проте для чималої кількості творчих особистостей важливо було бути лауреатом. Героєм та носити на грудях іконостас з кількох десятків орденів і медалей.

Михайло Мушиєк – саме з тих, з «других». Усі блискучі брязкальця викликають по життю його стабільний інтерес та високу зацікавленість. При регіоналах Михайлові Григоровичу «антинародна влада» вручила орден «За заслуги III ступеня». Так, то було фактично визнання, що черкаська «Батьківщина» була спойлером «донецьких», символом чого стала відзнака невідомо за що Михайлові Григоровичу.
Гавань криголаму М.
2013 рік, "опозиціонер" Мушиєк отримує орден з рук віце-прем'єра Грищенка та губернатора Тулуба

При Ющенку (це вже мало хто пам’ятає) під час чергової кризи у відносинах між «Нашою Україною» та «Батьківщиною» місцеві батькіщинівці, вкотре замирюючись з тодішнім губернатором Черевком, теж просили орден для Мушиєка. Як символ виконання обопільних домовленостей.

Для нового заступника голови облради дуже важливо: а) сидіти з глибокодумним виразом обличчя в президіях; б) брати участь у перерізанні стрічок та відкусюваннях вітальних короваїв з рук гарненьких дівчаток; в) давати інтерв’ю в неспішній і розсудливій манері на телебаченні; г) виступати зі сцени під час професійних вшанувань енергетиків, віолончелістів, штампувальників та доцентів; д) …

Одним словом, є люди, для яких формальні понти іноді важливіші за неформальний влив. Саме з таких – Михайло Мушиєк, що минулої п’ятниці величним криголамом заплив у черкаський Будинок рад.

Подолано чергову вершину в насиченому й неоднозначному житті …
Гавань криголаму М.


Геннадій Саприкін
27.01.2020 17:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter