Махновщина

В історії України нерідко траплялися періоди, коли на тій чи іншій території влада була формальна і реальна. Якщо сторонній спостерігач сьогодні подивиться на те, що відбувається в Черкаській області впродовж останніх двох тижнів, то він не зрозуміє – хто тут справжнє «Цабе», а хто лише прикидається…

Наприклад, 1 жовтня Черкаська облрада провела позачергову сесію (відео Дениса Колесника – тут). Депутати підтримали звернення до Президента, Уряду й парламенту щодо неможливості запровадження ринку землі в Україні в нинішніх умовах.

У президії - величний і мовчазний губернатор Ігор Шевченко. Ніби й представник Президента в Черкаській області. Запровадження в Україні ринку землі – ідея Зеленського й партії «Слуга народу». Проте губернатор й словом не обмовився на підтримку президентської ініціативи.

Крім нього, в президії - виконувач обов’язків голови облради Валентин Тарасенко. Який теж керував процесами у залі суто умовно. Бо реально депутати звіряли свої слова і вчинки з … Дмитром Кухарчуком.
Махновщина

У залі зібралося трішки більше від половини депутатського складу. Це був перший антизеленський демарш у Черкасах, тому атмосфера була …непевною.
На початку Дмитро зажадав від присутніх надати йому слово для проголошення заяви від імені «ветеранів АТО». Депутати відмовились. Кухарчук тупонув ніжкою, пообіцяв присутнім, що тут скоро «будуть файера», а вас «будуть у сміттєві бачки закидувати» через неповагу, проявлену до ветеранів АТО (тобто, до самого Дмитра).

Однак вже за пару хвилин, користуючись тим, що за трибуною нікого немає, Дмитро підійшов до мікрофону й сказав все, що вважав за потрібне. Спротиву цьому милому нахабству ані від головуючого Тарасенка, ані від депутатів облради не було.
Махновщина

Після цього Кухарчук ще не раз і не два втручався в хід обговорення. Публічне невдоволення цим фактом висловив хіба що Микола Булатецький.

Нічого дивного. Чи не вирішальний вплив на процеси в обласному центрі сьогодні мають «любі друзі» мера Черкас Бондаренка. Ударна сила могутньої купки – Кухарчук. На підхваті – депутат облради від «Батьківщини» Михайло Мушиєк (днями він публічно заявив про бажання поборотися за крісло голови облради) та екс-заступник мера Черкас Геннадій Шевченко (той, що прославився історією про «три Х»; він теж шарудівся по сесійній залі і намагався «впливати на процеси»).

«Любі друзі» мають не лише формальну владу, але й можливість залучення під будь-яку акцію до півсотні чи навіть більше агресивних юнаків та підлітків з ознаками спортивної підготовки. Вкрай важливо, що їм все сходить з рук – спиляні біл-борди, розтрощені генделики. А персонально Кухарчуку нічого не зробилося ні за покаліченого біля бару «Ерік» учасника АТО, ні за розбите в кров обличчя керівника черкаської міліції Валерія Лютого в березні 2019 року.
Махновщина

Якби таке сталося з кимось з попередників Лютого (наприклад, з Валерієм Дерновим або Миколою Каплієм), з Кухарчуком одразу б провели настільки неформальну й теплу виховну бесіду, що він би років 5-ть крутив бичкам хвости десь біля Крижопіля. Проте Нацполіція дивиться на витівки цього хлопчиська прям закоханими очима…

Ось тому й усі, хто має інстинкт самозбереження, бачать – команда Б. має право на насильство і практично безкарна. Мер Черкас вважає, що тримає Кухарчука на короткому повідку. Кухарчук впевнений, що піймав Бога за пейси. А місцеві спецслужби, напевне, гадають, що «рух буйних» в них під контролем.
Махновщина

Хоча насправді те, що вже кілька років триває в Черкасах – майже махновщина. Чому майже? Бо у Нестора Івановича хоча б ідеологія була…

Олександр Арабач
07.10.2019 17:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter