Не найгірший...

Не найгірший...Новий Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка підписав наказ про звільнення прокурорів 4 областей України. Офіційне повідомлення Генеральної прокуратури:

«У вівторок, 3 вересня 2019 року, керуючись Законом України «Про прокуратуру», Генеральний прокурор Руслан Рябошапка підписав накази про звільнення з посад прокурорів Вінницької, Житомирської, Одеської та Черкаської областей.

Нагадаємо, - зазначають в Генпрокуратурі, - на зустрічі з представниками громадськості Черкащини під час робочої поїздки Президента України Володимира Зеленського до регіону, деякі учасники розмови скаржилися на роботу прокурора області…»


Кілька годин тому тепер вже колишній прокурор Черкаської області Сергій Овчаренко написав на ФБ, що його звільнення - то не воля Генпрокурора…

«Хочу прокоментувати топ новину про своє звільнення. Дійсно мною прийнято рішення про звільнення з посади та органів прокуратури за власним бажанням, про що подано відповідну заяву Генеральному прокурору України, яким вона була підтримана…

Нюанси завжди важливі. У Генпрокуратурі чомусь вирішили особливо підкреслити, що під час візиту Зеленського в Черкаси «деякі учасники розмови скаржилися на роботу прокурора області». Там справді ефективність роботи прокурора регіону вимірюють інтенсивністю децибел від «Кухарчука, Мушиєка і Бондаренка»?

Проте, зрозуміло, що втриматись на посаді Сергій Овчаренко міг лише теоретично. Проводжаючи Сергія Анатолійовича на «вільні хліба», слід відзначити кілька моментів.

Момент перший

Овчаренко – перший в історії прокурор Черкаської області, який знайшов у собі сили вийти до учасників протестів біля стін прокуратури і опонувати їм. При цьому, звісно, даючи собі раду, що в словесний поєдинок демагогів з юристом перед протестувальниками завершиться його поразкою.
Не найгірший...

Прокурори не вчаться рвати на собі «тєльнік» перед заведеним натовпом, коли «емоціо» ціниться значно більше, ніж «раціо». Такий вчинок багато говорить про людину.

Момент другий

Переконання прокурора Овчаренка у своїй правоті й неправоті тих, хто так завзято випинявся перед Зеленським, так і не були втілені в конкретні судові рішення. Щодня прес-служба прокуратури області та багатьох районів бадьоро рапортувала про кількість судових вироків, які були озвучені в судах «за принципової позиції прокуратури». Проте жодна резонансна справа за 4 роки роботи прокурора Овчаренка так і не була доведена до логічного завершення. Окремо слід сказати про тяганину зі справою про вбивство Василя Сергієнка. Вона теж тривала «за принципової позиції прокуратури».
Не найгірший...

Момент третій

Не лише відсутність прогресу у резонансних справах не сприяла бодай якомусь зростанню авторитета прокуратури у жителів Черкаської області. Цьому авторитету не менше шкодили скандальні історії про пиятику та бійки працівників прокуратури різних ланок.
Не найгірший...

Прокурорів в Україні традиційно не люблять. «Бухих» прокурорів, які вештаються по нічним клубам та шукають кулаки на свою щелепу, або валяються біля входу до ресторану, - й поготів.

Очевидно, що впоратися з подібними іміджевими плямами на прокурорському мундирі Сергію Овчаренко не зовсім вдалося.

Момент четвертий...

...Він не зовсім залежить від прокурора окремого регіону, звичайно. Але при президенті Порошенку, генпрокурорі Луценку (і прокурорі Овчаренко – в окремо взятій Черкаській області) інститут прокуратури в цілому не дав громадянам України наочних підстав для того, щоб вважати його реально незалежним. Перш за все, від чинної влади.
Не найгірший...

Сергій Овчаренко був не найгіршим черкаським прокурором. Проте й якісних змін при ньому не сталося…

Сергій Цюрюпа
04.09.2019 17:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter