Олексій Малиновський: після зміни влади всі тулубові "лизоблюди" бігтимуть присягати новій владі

Олексій Малиновський: після зміни влади всі тулубові "лизоблюди" бігтимуть присягати новій владіЧеркаські соціалісти стали ініціаторами загальноміського референдуму, на який вони пропонують винести питання про дострокову відставку мера обласного центру Одарича та достроковий розпуск міської ради. Навіщо це їм зараз? Про це наша розмова з головою обласної організації СПУ Олексієм Малиновським.

- Черкаські соціалісти збирають підписи для проведення референдуму по відставці мера Черкас та розпуску Черкаської міської ради. Ви даєте собі раду, що ця акція, як психічна атака «каппелівців» у «Чапаєві»: шуму багато, а реально – такий референдум ніколи не відбудеться…

- У цій історії є дві складові. Перше – ми тиснемо на мера та міську раду, щоб змусити їх до ухвалення рішень, які потрібні громаді міста, а не окремим депутатам. Я вважатиму гарним результатом, якщо до 3 лютого ми зможемо зібрати 23 тисячі 103 підписи за відставку Одарича та міськради. Поки що, за нашими внутрішніми підрахунками, це реально. Далі ситуація є незрозумілою. Рішення про проведення референдуму повинна приймати сесія міськради. Самі – проти себе. В Україні прецедентів ще не було. Мета, яку я собі поставив– показати владі, що в Черкасах є громада, яка не дозволить «владцям» знущатись над людьми. Ми прагнемо змусити владу жити за законами.
Елементарний приклад. Одарич регулярно скаржиться, що з держбюджету не надходять гроші на: а) компенсацію пільгових перевезень громадян; б) зарплати бюджетникам; в)г) тощо. Але ти на те й мер, щоб відстоювати права територіальної громади, що тебе обрала. Їдь у Київ, зустрічайся, вимагай. А він же цього не робить. А якщо робить, то так «м`яко», що результату немає.
Своєю ініціативою ми хочемо підштовхнути черкаську громаду до відповіді на запитання: чи здатні ми, жителі Черкас, відстоювати своє права? Чи ми просто так, язиком… До речі, 12 січня о 10.00 Соснівський районний суд починає розглядати кримінальну справу, де мене обвинувачують в організації перекриття руху в центрі Черкас. Як-то кажуть, дякую владі за рекламу…

- Чимало людей можуть дорікнути Вам персонально, бо, з одного боку, Ви добиваєтеся відставки Одарича, а з іншого – голова Черкаської міської організації СПУ, керівник КП «Дирекція парків» Олександр Радуцький є соратником мера, публічно заявляє, що не згоден з ідеєю референдуму та намагатиметься помирити соціалістів та мера…

- Лінія Радуцького, як депутата міської ради, не завжди відповідає нашим вимогам. Ми про це знаємо. Найближчим часом у нас відбудеться пленум. На ньому діям та заявам Радуцького буде дана належна оцінка. Не думаю, що він втримається на посаді 1-го секретаря міському. Перший секретар міської організації має діяти відповідно до рішень партійної організації. Що відбувається, коли людина не підкоряється партійній лінії? Або людину виключають з партії, або він залишає свою посаду. Іншого не буде. Я розумію, що він очолює міське комунальне підприємство. Сьогодні він - залежна від мера людина…Що поробиш – чимало наших активістів, які працюють у системі виконавчої влади чи місцевого самоврядування після приходу до влади команди Януковича тихесенько вийшли з партії…

- …Чому тоді так легко виходять з СПУ? Можна загинати скільки завгодно пальців. От, наприклад, чинний голова Золотоніської РДА Оксана Криницька…

- Такі були партійці. Це просто безпринципні люди. Завжди повторював: для того, щоб тебе поважали, слід мати стійкі переконання та відстоювати їх впродовж всього життя. Можна корегувати погляди, але ніколи не слід змінювати принципи. У Черкаській обласній раді минулого скликання було 13 депутатів від СПУ. Депутатська каденція закінчилася. У партії залишилася половина…Суспільство таке, у масі своїй дуже терпляче ставиться до безпринципних людей, для яких - аби гроші та харч хороший.

- Чому, як Ви вважаєте, Черкаська область так покірно «лягла» під Тулуба?

- Сергій Борисович впроваджує таку лінію, що люди – бояться. Поспілкуйтеся сьогодні з чиновниками в кулуарах на тему того, що насправді відбувається в області. Почуєте все, що завгодно. Але коли треба говорити перед очима «начальника» - всі як зайчики…Кілька разів бував на сесії обласної ради. Депутати – олов`яні солдатики. Усі стоять перед «начальником» «струнко», не сперечаються й роблять те, що їм наказують. Усі кадрові призначення робляться не на підставі професійних якостей, а - через особисту відданість «патрону». Чинна влада – надзвичайно жорстка. Інакодумства вона не терпить. Хто керує в Черкасах обласною радою? Черняк? Не смішіть! Звісно, Тулуб. Особливо в районах люди бояться страшенно. Я впевнений, що влада в Україні поміняється вже найближчим часом. Ймовірно, вже на найближчих парламентських виборах. Зміниться й регіональна політика. Після цього всі тулубові лизоблюди рвонуть присягатися у вірності новій владі. Такі, як Бобов – сто відсотків рвонуть. Соратник Ющенко, Герой України – при Ющенку, довірена особа Ющенка в Черкаській області…На тобі – низько вклонившись Тулубу, став провідним регіоналом на Черкащині.

- У період 2005-2010-х у Черкаській області «кували» «Золоту підкову Черкащини». 2010 року в область приїхав Тулуб. Пообіцяв, що всі витрати по цій державній програмі будуть проаналізовані, а винні в нецільовому використанні коштів - притягнуті до відповідальності. З того часу за гратами – кілька керівників середньої ланки. А далі…

- Влада не хоче чіпляти «своїх». Чому сьогодні екс-губернатора Черевко не видно й не чути? Вважаю, що він домовився з Тулубом. Він – мовчить, а його за це – не чіпають. Потенційно він би міг повести за собою опозицію. Але – тихесенько собі працює десь у Києві. Будь-кого сьогодні з «ющенківського періоду» влади візьми – є за що притягати. Візьміть прокурора Черкаської області Лісового. Він працював і при Ющенкові, працює і при Януковичі. Я маю на руках документи, на яких стоїть підпис Лісового. Одні документи від підписував при Ющенку – там значилося, що ніяких порушень не виявлено. Інші документи Лісовий підписує сьогодні. І все одно - ніхто нічим не займається. КРУ виявляє порушення на мільйони гривень, а прокуратура…Не вбачає підстав для порушення кримінальної справи.
Влада сьогодні діє по двом напрямкам. Перший – тримає всіх «на гачку». Другий – діє за методом «батога й пряника».

- На Вашу думку, що є причиною перебування Тимошенко в колонії – особиста помста Януковича, покарання за скоєні нею злочини чи ще щось?

- Президент – дуже владна людина. Він вирішив боротися з Тимошенко у ролі «законника». Порушила законодавство – відповідай. Він, напевно, сподівається, що вона попросить амністію – і він її амністує. Звісно, що Тимошенко – політик з характером – ніколи не звернеться з подібним проханням до Януковича. Інша річ, що засадити за грати всіх – неможливо. Показово покарати два-три десятки корупціонерів – було б правильно. Але Янукович на це не йде. Півроку тому я мав розмову з одним віце-прем`єром. Розповідав про деякі, відверто кримінальні, діяння відомих людей. Він сказав: «Я своїх чіпати не буду…». Про що ми тоді говоримо?
04.01.2012 16:15

Автор: Сергій Цюрюпа
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01:37 10.11.2012 nord:
" Я впевнений, що влада в Україні поміняється вже найближчим часом"- ми, черкасці також в цьому впевнені та підтримуємо. Без сумніву! Не пробачимо йому наш згвалтований вибір в черкасах та Каневі! На гілляку!!!!