Вибори до Верховної Ради: кому вигідний чорний піар?

Передвиборча парламентська кампанія ще не встигла набрати обертів, кандидати в народні депутати - зареєструватися у ЦВК, як на виборців з усіх боків полилися тони різної інформації на претендентів на депутатський мандат. У засобах масової інформації з’явилися матеріали непевної якості, соцмережі рясніють викривальними заголовками з критикою рейтингових кандидатів. Передвиборча гонка буде гарячою не лише через літню спеку.

Одним з перших, кого торкнулася хвиля увага критиків, став кандидат-самовисуванець Владислав Голуб, нардеп 8-го скликання, який за результатами соціологічних досліджень має найвищий рейтинг по 197 округу.
Вибори до Верховної Ради: кому вигідний чорний піар?

Хто стоїть за цією лавиною «викривальних» замовних матеріалів і що очікувати далі? Є кілька варіантів.

Помста БПП

У квітні 2017-го року Владислав Голуб «гучно» вийшов із фракції «Блок Петра Порошенка», продемонструвавши, що не збирається працювати за правилами кругової поруки та «відкатів». Крім того, на останніх президентських виборах Голуб офіційно відмовився підтримувати Петра Порошенка. Натомість контролював на своєму окрузі організацію і хід проведення чесних виборів.
Вибори до Верховної Ради: кому вигідний чорний піар?

Відомим фактом є і критика Владиславом Голубом колишнього голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка. У часи роботи останнього на посаді голови облдержадміністрації Голуб неодноразово наголошував на наявності корупційних оборудок у державній структурі – в земельних питаннях, сфері ЖКГ, медицини, під час ремонту доріг тощо.

«Збити» конкурента

Не виключено, що «інформаційну підтримку» Владиславу Голубу вирішив надати його давній політичний опонент Віктор Полозов – єдиного не просто російськомовний кандидат в народні депутати від 197-го округу, а й бізнесмен с яскравим російським «слідом».
Вибори до Верховної Ради: кому вигідний чорний піар?

Відомо, що Полозов має тривалий конфлікт з Голубом. Не маючи рейтингу навіть 5%, Полозов дуже хоче стати народним депутатом. Люди, які його знають, кажуть, що для досягнення мети Віктор Полозов мало перед чим зупиняється. Тому цілком імовірно, що такий кандидат може вдаватися до різних технологій, намагаючись «знищити» усіх конкурентів.

Боротьба за сфери впливу

Відомий загалу і конфлікт Владислава Голуба із чинним міським головою Золотоноші Віталієм Войцехівським. Непорозуміння депутата із міською владою почалися восени 2016 року з реконструкції сумнозвісних очисних споруд і продовжилися, коли Золотоніський міський водоканал мав намір реконструювати самоплинний та напірний колектори водовідведення. Лише на першій черзі робіт комунальники мали намір освоїти майже 37 млн грн. Народний депутат неодноразово привертав увагу правоохоронних органів до спроб міських владців "освоїти" кошти громади у свої кишені.
Вибори до Верховної Ради: кому вигідний чорний піар?

Зокрема, мова йшла про завищення цін на проведення робіт, підробку проектно-кошторисної документації та неправдиві відомості щодо фактичного обсягу робіт. За поданням НАБУ (Національного антикорупційного бюро України) прокуратурою порушено не одну кримінальну справу за фактом розтрати державних коштів, виділених для реконструкції цього колектора.

Нині Віталій Войцехівський активно підтримує одного з конкурентів Голуба, кандидатку в нардепи від 197-го округу Людмилу Русаліну. Їх поєднують давні бізнесові стосунки. Свого часу чинний міський голова Золотоноші обіймав посаду генерального директора Золотоніського лікеро-горілчаного заводу «Златогор», одного із групи компаній «PetRus», президентом якої і є пані Русаліна.

Сатисфакція невдахи-конкурента

Леонід Даценко, вічний кандидат по 197 округу, письменник, журналіст, власник інформаційних ресурсів "Дзвін" та "Нова молодь Черкащини" розпочав свою «чорну» кампанію проти В.Голуба, отримавши нарешті необмежені можливості помститися більш удачливому конкуренту і потішити самолюбство.
Вибори до Верховної Ради: кому вигідний чорний піар?

Втім, подейкують, що «надихає» його сатисфакцію все той же пан Полозов.

Сергій Іванченко
21.06.2019 13:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter